تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15317

بازسازی شهر مرزی نفت شهر با ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اقدام است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: مرحله نخست عملیات بازسازی شهر مرزی نفت شهر برای بازگشت مردم به موطنشان با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اقدام است.

نعمت الله نازپرورده روز یکشنبه در آیین معارفه بخشدار سومار افزود: این اعتبار برای بازسازی واحدهای مسکونی، اداری، مراکز بهداشتی، آموزشی و فرهنگی این شهر تامین و در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته که با پیشرفت فیزیکی قابل توجهی در دست ساخت است.
وی اظهار کرد: خواست اصلی دولتمردان بر بازگشت مردم شهر مرزی نفت شهر سال ها پس از جنگ تحمیلی و توسعه بخش کشاورزی و باغات در این منطقه مرزی است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: قبل از جنگ تحمیلی شهر سومار ۲ هزار و نفت شهر پنج هزار تن جمعیت داشتند که پس از پایان جنگ تحمیلی به دلیل شرایط موجود و حضور نیروهای نظامی و میادین مین بازگشت مردم به این ۲ شهر میسر نبود.
نازپرورده افزود: پس از پاکسازی عمومی زمین های آلوده به مین این منطقه و آماده سازی آن اکنون شرایط بازسازی در این شهر مرزی قوت گرفته است.
به گفته وی، منطقه نفت شهر و سومار قابلیت های مهمی برای بازگشت اهالی دارند که رونق اقتصادی آن با توجه به فعالیت بازارچه مرزی سومار و ایجاد مراکز آموزشی، درمانی و مسکونی تقویت خواهد شد.
وی گفت: نخیلات، باغات به خصوص انگور یاقوتی و کشت گندم پتانسیل های خوب برای توسعه کشاورزی در بخش مرزی سومار است.
در پایان این آیین سیروس صادقی به عنوان بخشدار جدید بخش مرزی سومار- نفت شهر معرفی شد.
پیش از این جواد محمدی بخشدار سومار بود که به عنوان بخشدار جدید سرپل ذهاب منصوب شده است.
بخش سومار در فاصله ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است و با کشور عراق ۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد، این بخش دارای ۲ شهر سومار و نفت شهر و ۱۳ روستا است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

Twitter Google+ Facebook
246 views
طراحی سایت : بیتانگار