تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15113

ایران و پاکستان بر توسعه همکاری‎ها در بخش انرژی تاکید کردند

وزرای خارجه ایران و پاکستان بر گسترش همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف از جمله انرژی تاکید کردند.

به گزارش شانا به اسلام آباد، محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان، امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفندماه) در ملاقات با خواجه‎محمد ‎آصف، همتای پاکستانی خود، بر همکاری دو طرف در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی تاکید کرد و گفت: ضرورت دارد ایران و پاکستان به عنوان دو کشور دوست و همسایه، در خصوص تضمین امنیت مرزها و جلوگیری از عملیات تروریستی همکاری قوی داشته باشند.

وزیر امورخارجه پاکستان نیز ضمن خوشامد به وزیر امورخارجه کشورمان، بر توسعه مناسبات سیاسی و به‌ویژه مناسبات اقتصادی تاکید کرد و گفت: پاکستان در این زمینه آمادگی دارد.

محمد‎ آصف گفت: ما همچنین خواهان مرزهای باثبات برای دو کشور هستیم.

در این دیدار، دو طرف درباره کمک به پروسه صلح در افغانستان، توسعه همکاری‌های بانکی، توسعه همکاری‎ها در بخش انرژی، همکاری و ارتباط بین بنادر چابهار و گوادر، توسعه بازارهای مرزی و موضوع‌های بین‌المللی و جهان اسلام، ایجاد تسهیلات بیشتر توسط ایران برای زائران پاکستانی که برای زیارت امام رضا (ع) به ایران سفر می‌کنند، همکاری‌های چندجانبه به‌ویژه اقتصادی با هدف کمک به ثبات و ایجاد صلح در منطقه، مبارزه با تروریسم، گروه‌های افراطی و قاچاق مواد مخدر گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

Twitter Google+ Facebook
115 views
طراحی سایت : بیتانگار