تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15342

انتقال نفت کرکوک به ایران به زودی آغاز می‌شود

یک مقام عراقی گفت تاخیر در انتقال نفت کرکوک به ایران به دلیل انتخاب شرکت‌های کامیون‌ حمل محموله‌ است و ربطی به نگرانی‌های امنیتی ندارد.

به گزارش فارس، رئیس شرکت بازاریابی نفتی عراق(سومو) گفت عراق از طریق سرمایه‌گذاری مشترک جدید به دنبال سهم بیشتر از بازار آسیا است.

به نوشته گالف تایمز، علا الیسیری در رویداد سومو در بغداد گفت این شرکت به دنبال امضای همکاری مشترک با شرکت‌هایی از چین، هند، ژاپن و کره جنوبی برای کمک به کسب سهم بیشتر در بازارهای آسیاست.

الیسیری ادامه داد ما در نظر داریم سهم بیشتری از بازار آسیا به دست بیاوریم و به این استراتژی دست یابیم و سرمایه‌گذاری‌های مشترکی با شرکت‌های انرژی از آسیا خواهیم داشت.

وی توضیح داد در حال حاضر ۶۰ درصد صادرات نفت عراق به آسیا انجام می‌شود.

به عنوان یکی از چندین قراردادی که عراق در این رابطه به امضا رسانده، الیسیری از قرارداد عراق با شرکت دولتی ژنهوآ اویل چین خبر داد که به بغداد کمک می‌کند تا نفتش را به پالایشگاه‌های چینی برساند.

الیسیری گفت تاخیر در انتقال نفت کرکوک به ایران ناشی از فرآیندهای قراردادی در انتخاب شرکت‌های کامیون‌های حمل محموله‌هاست و ربطی به نگرانی‌های امنیتی ندارد.

وی افزود وزارت نفت به زودی ۴ شرکت حمل و نقل محلی برای آغاز انتقال در مرحله اول روزانه ۴۰ هزار بشکه به ایران را انتخاب خواهد کرد.

این مقام عراقی توضیح داد ما به این نتیجه رسیده ایم که انتقال روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت از طریق یک شرکت کار دشواری است… با ۴ شرکت، مطمئن می‌شویم که اختلالی در انتقال محموله‌ها پیش نمی‌آید.

الیسیری گفت وزارت نفت عراق هنوز در حال مذاکره در سطح بالا با مقامات انرژی منطقه کردستان است تا به توافقی برای ازسرگیری صادرات از میادین نفت کرکوک به بندر جیهان از طریق خط لوله کرکوک برسد.

وی اضافه کرد ما برای کردها روشن کرده‌ایم که این خط لوله که میادین کرکوک را به بندر سیهان متصل می‌کند باید تحت کنترل دولت فدرال قرار بگیرد.

Twitter Google+ Facebook
282 views
طراحی سایت : بیتانگار