تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15072

افزایش گازرسانی به مناطق محروم و روستایی در دولت تدبیر و امید

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در چهار سال ابتدایی دولت تدبیر و امید، تقریبا به اندازه تمام دوره‌های گذشته به روستاهای کشور گازرسانی شد، به گونه‌ای که در زمان آغاز به کار دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا از نعمت گاز برخوردار بودند و فقط در مدت چهار سال آن دولت به ۱۱ هزار روستا گازرسانی شد.

به گزارش شانا، اسحاق جهانگیری، امروز (یکشنبه، ۲۰ اسفندماه) در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت با تاکید بر این‌که اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا شود، باید پنج رویکرد اصلی آن در همه سازمان‌ها، دستگاه‌ها، قوای سه‌گانه، نهادهای مختلف و حتی بخش خصوصی به طور جدی حاکم باشد، گفت: مردم یک کشور زمانی طعم توسعه و پیشرفت را می‌چشند که عدالت در جامعه برقرار باشد.

معاون اول رئیس جمهوری یکی از عرصه‌های عدالت را عدالت منطقه‌ای دانست و افزود: متاسفانه برخی استان‌های کشور در مقایسه با برخی دیگر دارای محرومیت بیشتری هستند و با این‎که برای توسعه این استان‌ها سیاستگذاری کرده‌ایم تا سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در این مناطق بیشتر شود، هنوز در این مناطق با چالش‎هایی مواجهیم.

وی با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توجه و رسیدگی به مناطق محروم کشور تصریح کرد: وقتی اعلام شد همه استان‌ها به جز سیستان‌وبلوچستان از نعمت گاز برخوردار هستند، دلیل آن را جویا شدیم و گفتند که گازرسانی به این استان توجیه اقتصادی ندارد، اما نظر دولت تدبیر و امید این بود که نباید به این دلیل مردم یکی از استان‌های کشور از این نعمت محروم باشند، به همین دلیل دولت این موضوع را در دستور کار قرار داد و خط لوله گاز امروز به زاهدان رسیده و به زودی گاز در شهرستان‌های استان نیز توزیع خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به اقدام‌های دولت تدبیر و امید در گازرسانی، تامین آب آشامیدنی و راه‌سازی در روستاهای کشور عنوان کرد: در چهار سال ابتدایی دولت تدبیر و امید، تقریبا به اندازه تمام دوره‌های گذشته به روستاهای کشور گازرسانی شد، به گونه‌ای که در زمان آغاز به کار دولت یازدهم ۱۴ هزار روستا از نعمت گاز برخوردار بودند و فقط در مدت چهار سال دولت یازدهم به ۱۱ هزار روستا گازرسانی شد.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان این‌که دستاوردهای اقتصادی سال ۹۶ بسیار خوب بوده، اظهار کرد: از نظر رشد اقتصادی، رشد سرمایه‌گذاری و اشتغال ایجاد شده، سال ۹۶ جزء سال‌های نمونه است، البته هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و باید با جدیت در این مسیر تلاش کنیم.

Twitter Google+ Facebook
174 views
طراحی سایت : بیتانگار