تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 14923

استنکاف وزارت نفت از قانون قیر رایگان

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست عصر گذشته کمیسیون عمران مجلس، وزارت نفت متعهد به تامین قیر رایگان مانده حواله‌های سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ در سال جدید شد‌.

شادمهر کاظم زاده با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون عمران مجلس، گفت: روز گذشته جلسه این کمیسیون با حضور مسئولانی از وزارت نفت، سازمان بازرسی و دیوان محاسبات برای بررسی عملکرد وزارت نفت در تأمین و توزیع قیر رایگان برگزار شد‌.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مهم ترین درخواست نمایندگان از وزارت نفت تامین معادل ۳ هزار میلیارد تومان قیر رایگان بوده است، افزود: طبق اظهارات مسئولان وزارت نفت بر اساس جدول هدفمندی یارانه‌ها هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان محقق شده است‌.

نماینده مردم دهلران، دره شهر و آبدانان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت نفت موظف است از منابع در اختیار نسبت به تامین قیر اقدام کرده و در پایان سال نیز حساب‌های خود را با خزانه رفع و رجوع کند، تصریح کرد: با توضیحاتی که دادستان دیوان محاسبات داد و برداشتی که وی نیز مانند نمایندگان داشت وزارت نفت باید این قیر را به دستگاه‌هایی مانند وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری‌ها، سازمان نوسازی مدارس و منابع طبیعی به نسبت‌های قانونی توزیع کند‌.

کاظم زاده ادامه داد: وزارت نفت با عدم تامین کامل قیر رایگان در سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ طبق وظیفه خود استنکاف از قانون داشته است‌.

وی با تاکید بر اینکه «عدم تامین قیر رایگان از سوی وزارت نفت به ورود دادستان دیوان محاسبات و استنکاف ازمواد قانونی تلقی خواهد شد»، گفت: وزارت نفت قبل از اینکه موارد حقوقی بر آن مترتب شود باید نسبت به اجرای قانون اقدام کند‌.

کاظم زاده ادامه داد: وزارت نفت در این جلسه متعهد شد که علاوه بر تامین حواله‌های قیر رایگان در سال ۹۶ مانده حواله‌های سال‌های ۹۴ و ۹۵ را نیز حداکثر تا سال ۹۷ تامین کند‌.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تسریع در تامین قیر رایگان موتور محرکی برای پروژه‌ها خواهد بود‌.

Twitter Google+ Facebook
36 views
طراحی سایت : بیتانگار