تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 15087

اتاق‌های بازرگانی بر سیاسیون فشار بیاورند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران با داشتن منابع غنی‌ می‌تواند با آلمان در این خصوص همکاری داشته باشد.

به گزارش انرژی امروز، مهدی کرباسیان امروز طی سخنانی در اتاق بازرگانی ایران و آلمان با اشاره به کیفیت اجناس آلمانی گفت: جنس آلمانی در ایران به کیفیت و مطلوبیت خوب شناخته شده است.

وی با بیان اینکه «حتی جوانان ایرانی کشور آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب‌ می‌کنند»، گفت: این نشان از سابقه تاریخی بالای ایران و آلمان و نشان از نوع روابط این دو کشور است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران کشوری غنی از معادن است که در دولت جدید در حال اکتشاف این معادن هستیم.

مدیرعامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: ما با اکتشاف معادن ذغال سنگ،سنگ آهن و طلا نشان داده‌ایم کشوری با پتانسیل و منابع غنی هستیم.

کرباسیان تاکید کرد: ما در ایران ۶٨ نوع ماده معدنی داریم که‌ می‌توانند محور توسعه دو کشور باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فراوانی و ارزانی گاز در ایران گفت: مدل‌‌های مختلفی برای همکاری دو کشور وجود دارد که باید آنها راکشف کرد.

وی کمبود مواد اولیه در آلمان را یکی از مشکلات این کشور عنوان کرد و گفت: ایران با داشتن منابع غنی‌ می‌تواند با آلمان در این خصوص همکاری داشته باشد.

کرباسیان تاکید کرد: اتاق ایران و آلمان‌ می‌تواند روی سیاسیون دو کشور فشار بیاورد تا روابط تجاری اقتصادی سهل و آسان شود. باید جستجو شود چرا از این پتانسیل استفاده نمی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کارشناسان اقتصادی حاضر در پنل گفت: از کارشناسان این حوزه انتظار‌ می‌رود با توجه به پتانسیل‌‌های موجود در معادن و صنایع، از پتانسیل‌‌ها استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: چرا در ایران، کشوری با این همه منابع و معادن معدنی، نیروهای انسانی خوب، سرمایه‌گذاری نمی شود؟ من معتقدم اتاق بازرگانی‌ در حل این مساله می‌تواند موثر باشد.

کرباسیان در پایان با اشاره به صادارات محصولات به آلمان تصریح کرد: ۵٠درصد صادارات ایران به محصولات غذایی اختصاص دارد که باید در محصولات دیگر نیز توسعه یابد.

Twitter Google+ Facebook
183 views
طراحی سایت : بیتانگار