تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14140

گزارش تفریغ بررسی می شود

عضو کمیسیون بودجه مجلس، از تشکیل کمیته ای در کمیسیون متبوعش برای بررسی تفریغ بودجه سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش انرژی امروز، محمد حسینی با اشاره به اینکه روند تهیه گزارش تفریغ بودجه براساس اسناد پشتیبان است، گفت:برخی اعضای کمیسیون بودجه با حضور در دیوان محاسبات اسناد پشتیبان تفریغ بودجه سال ۹۵ را مشاهده و بررسی کردند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در این جلسه احکامی که در بودجه سال ۹۵ نوشته شده و مقرر شده در سال ۹۷ نیز تکرار شود، بررسی شد، افزود: اگر این حکم از لحاظ حقوقی و اجرایی ایراد دارد، از تکرار آن جلوگیری شود و یا به گونه ای انشاء شود که دستگاه اجرایی امکان عملیاتی کردن آن را داشته باشد.
بسیاری از احکام مشکلات حقوقی و انشاء دارند

حسینی ادامه داد: بسیاری از احکام شرایطی را دارند که مشکلات حقوقی دارند، به عنوان نمونه مالیات بر حقوق باید به گونه ای انشاء شود که در زمان اجراء استنباط های متفاوت صورت نگیرد و تناقض در قوانین دائمی و قانون بودجه به عمل نیاید تا شرایط اجرایی شدن آن برای دولت فراهم باشد.

وی با بیان اینکه کمیته ای تخصصی در کمیسیون بودجه برای بررسی تفریغ بودجه سال ۹۵ تشکیل می شود، یادآور شد: کمیسیون های تخصصی نیز بررسی مباحث مرتبط با حوزه خود را انجام می دهند و گزارش خود را به کمیسیون بودجه ارائه می دهند.
اگر برخی احکام بودجه در سال ۹۵ درست اجرا می شد، افزایش درآمد عمومی کشور را به همراه داشت

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برخی ایرادات که در تفریغ بودجه سال ۹۵ مطرح شده ایرادات شکلی عملیاتی بود، افزود: برخی از ایردات مطرح شده نیز به گونه ای است که اگر به درستی انجام می شد منابعی به خزانه داری کشور واریز و یا افزایش درآمد عمومی کشور را به همراه داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در برخی بندها به جای اینکه منابع به حساب خزانه شرکت ها واریز شود به حساب دیگری از همان شرکت واریز شده بود که این موضوع تنها ایراد شکلی ایجاد کرده بود نه کسری و یا اختلاف صورتحساب مالی، تصریح کرد: در برخی بندها که مربوط به فروش نفت است، سهم صندوق توسعه ملی و یا درآمد عمومی پرداخت نشده است که این موضوع در جلسه ای مشترک با حضور مسئولان دولت و وزارت نفت در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مورد بررسی قرار می گیرد.

Twitter Google+ Facebook
127 views
طراحی سایت : بیتانگار