تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13897

گاز تا ۲۲ سال دیگر منبع اصلی انرژی جهان می‌شود

شرکت BP انتظار دارد گاز از نفت به عنوان منبع انرژی اصلی جهان در حدود سال ۲۰۴۰ پیشی بگیرد زیرا تقاضا برای سوخت فسیلی کم‌آلاینده رشد می‌کند.

به گزارش ایسنا، دومنیک امری – نایب رییس برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت BP – در یک کنفرانس گازی در وین اظهار کرد: این شرکت پیش‌بینی می‌کند گاز از زغال سنگ در اوایل دهه ۲۰۳۰ پیشی بگیرد و احتمال زیادی وجود دارد که گاز پس از سال ۲۰۴۰ یا پیش از آن از نفت نیز سبقت بگیرد.

وی به این موضوع اشاره کرد که برآورد شده که رشد تقاضا برای گاز در چین سال گذشته حدود ۱۵ درصد بر مبنای سال به سال بود و BP انتظار دارد تقاضا برای گاز مجموعا حدود ۱.۶ درصد در سال رشد کند در حالیکه رشد تقاضا برای نفت ۰.۸ درصد خواهد بود.

به گفته این مدیر شرکت BP، از نظر تقاضا برای گاز از سوی بخش‌های مختلف، بخش صنعت به ویژه انعطاف پذیر مانده و تقاضا از سوی بخش حمل و نقل به سرعت رشد می‌کند.

شرکت BP قرار است جزییات بیشتر را در دورنمای انرژی خود در ۲۰ فوریه منتشر کند. این شرکت در آخرین گزارش خود اعلام کرده بود انتظار دارد گاز از زغال سنگ در بازار انرژی پیشی گرفته و دومین منبع سوخت بزرگ تا سال ۲۰۳۵ شود.

براساس گزارش رویترز، شرکت BP در گزارش قبلی خود پیش‌بینی کرده بود سهم نفت تا سال ۲۰۳۵ از ۳۳ به حدود ۳۰ درصد و سهم گاز به حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

Twitter Google+ Facebook
194 views
طراحی سایت : بیتانگار