تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13476

کاهش ۱۰۲ هزار تنی انتشار کربن

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از آغاز شمارش معکوس راه‌اندازی فاز دوم «طرح بازیابی گازهای ارسالی به مشعل» در این مجتمع گازی خبرداد.

به گزارش انرژی امروز، سیدمجید منبتی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با اعلام این خبر، افزود: طرح جامع بازیابی گازهای ارسالی به مشعل، یکی از اهداف کلان و استراتژیک شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد طی سالیان اخیر بوده که هم اکنون با اتمام عملیات ساخت و نصب تجهیزات واحد جدید شیرین‌سازی گازهای ترش ارسالی به مشعل (FGR)، شمارش معکوس راه اندازی فاز دوم طرح آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون فاز نخست طرح جامع بازیابی گازهای ارسالی به مشعل، اجرایی شده، بیان داشت: صرفه‌جویی در مصرف گاز به میزان ۳۵ میلیون مترمکعب، کاهش انتشار دی اکسید کربن به میزان ۶۵ هزار تن و سودآوری ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در سال (بر مبنای گازبهای داخلی) از مهم‌ترین ثمرات این طرح در پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد است.

این مقام مسئول تاکید کرد: نکته حائز اهمیت آن که کلیه مراحل طراحی، سفارش‌گذاری و ساخت تجهیزات احداث یک واحد جدید شیرین‌سازی در ضلع جنوب واحد یک این پالایشگاه، از طریق سازندگان داخلی و با هزینه سرمایه‌گذاری حدود ۴ میلیارد تومان دنبال شده است.

منبتی ادامه داد: راه‌اندازی این پروژه، ضمن صرفه‌جویی سالیانه ۲۰ میلیون مترمکعب در مصرف گاز پالایشگاه، سودآوری حدود ۲ میلیارد تومانی (بر مبنای گازبهای داخلی) و ۹ میلیارد تومانی (بر مبنای قیمت جهانی گاز) در بر خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد همچنین به جنبه‌های زیست‌محیطی اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه، بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب از حجم گازهای ارسالی به فلر کاسته شده و از انتشار ۳۷ هزار تن گاز دی اکسید کربن نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

گفتنی است، همزمان با روز هوای پاک، فاز دوم این طرح راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید و گام بلندی در راستای حرکت به سمت زیروفلرینگ برداشته شد.

Twitter Google+ Facebook
155 views
طراحی سایت : بیتانگار