تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13772

کاهش هزینه حمل و نقل ریلی برای شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

اداره کل راه آهن استان خوزستان برای توسعه حمل و نقل ریلی و تسهیل صادرات در منطقه ماهشهر آماده رقابتی کردن قیمتها و ارائه تسهیلاتی برای شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شد.

به گزارش عصرنفت به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، صبح امروز (دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶) جلسه ای با هدف تسریع و تسهیل امر صادرات و واردات در این منطقه برگزار شد.
رئیس امور گمرکی سازمان منطقه ویژه که میزبان این جلسه بود، در باب اهمیت صادرات منطقه ویژه پتروشیمی گفت: در مبحث کلان اقتصاد مقاومتی، صادرات غیر نفتی یکی از ضروریات و اولویت های نظام جمهوری اسلامی است.
سعید بهبهانی اسلامی، خاطر نشان کرد: از آنجا که برخی شرکت های منطقه مسائلی را در خصوص صادرات دارند، این جلسه برای طرح و رسیدگی به مشکلات شرکتها تشکیل شده است تا ضمن ارتباط نزدیک متولیان امر صادرات منطقه، نقطه نظرات در این خصوص به تبادل نظر گذارده شوند.
وی با اشاره به عدم بهره برداری کافی از ظرفیت ریلی موجود در منطقه، گفت: زیر ساخت ریلی بستر مناسبی برای توسعه صادرات و حمل و نقل زمینی است اما به عللی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آنچنان که باید و شاید مورد استفاده قرار نگرفته است؛ امنیت و ایمنی و حجم بالای حمل و نقل از ویژگیهای مهم راه آهن است.
بهبهانی افزود: علت عدم اقبال شرکتهای پتروشیمی از خط راه آهن داخل منطقه هزینه ی بالاتر این سامانه نسبت به حمل و نقل جاده ای است. اداره کل راه آهن استان خوزستان آمادگی دارد تا ضمن ایجاد تسهیلاتی برای پتروشیمی ها، قیمت های حمل بار را به میزان قابل رقابت کاهش دهد.
مسئولین راه آهن استان خوزستان در این جلسه آمادگی خود را برای ریل گذاری و ایجاد دسترسی به تمامی شرکتهای منطقه اعلام کردند و گفتند: شرکتهایی که با خط ریلی موجود فاصله دارند، در صورت ایجاد زیرسازی خط اختصاصی خود، راه آهن آمادگی روسازی و ریل گذاری برای آنها را دارد.
امور گمرکی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این جلسه را با حضور مدیرانی از اداره کل راه آهن استان خوزستان، پایانه های بندرامام، گمرک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و مسئولین واحدهای مرتبط با بازرگانی، صادرات و واردات شرکتهای پتروشیمی منطقه ویژه هماهنگ کرده بود.

Twitter Google+ Facebook
144 views
طراحی سایت : بیتانگار