تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13523

پیش‌بینی دولت برای فروش نفت بشکه‌ای ۵۰ دلار محقق شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این‌که در ۱۰ ماه امسال توانستیم نفت را بشکه‌ای ۵۰ دلار به فروش برسانیم، گفت: پیش‌بینی دولت برای فروش نفت درست بود.

به گزارش شانا، محمدباقر نوبخت، امروز (سه‌شنبه، سوم بهمن‌ماه) با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به عملکرد ۸ ماه دولت در اجرای قانون بودجه سال ۹۶ و پیش‌بینی‌ها از فروش نفت اشاره کرد و گفت: در لایحه، دولت قیمت هر بشکه نفت را ۵۰ دلار تعیین کرده بود که برخی معتقد بودند می‌توانیم نفت را در طول سال با رقمی بیش از این بفروشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: سقف پیش‌بینی دیگری در بودجه به تصویب رسید که هر بشکه نفت ۵۵ دلار فروخته خواهد شد، از این رو منابع صندوق توسعه ملی که از سوی دولت پیشنهاد شده بود با فروش نفت ۵۰ دلاری، ۳۰۹ هزار میلیارد تومان و با فروش نفت ۵۵ دلاری مصوبه مجلس، ۳۱۹ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در پیش‌بینی دیگری که از سوی مجلس به تصویب رسید، مقرر شد با افزایش واریزی دولت از محل فروش نفت به صندوق توسعه ملی از ۲۰ به ۳۰ درصد، این میزان به ۳۴۶ هزار میلیارد تومان برسد و برای طرح‌های زیربنایی استفاده شود.

وی با بیان این‌که پیش‌بینی دولت برای فروش نفت بشکه‌ای ۵۰ دلار بود، عنوان کرد: در ۱۰ ماه امسال توانستیم نفت را بشکه‌ای ۵۰ دلار بفروشیم، بنابراین پیش‌بینی دولت درست بود و تحقق پیدا کرد، اما آنچه مجلس تصویب کرد محقق نشد و از آنجایی که به جای ۲۰ درصد باید ۳۰ درصد به صندوق توسعه ملی واریز می‌کردیم بخشی از منابع دولت تقلیل یافت.

نوبخت با اشاره به آثار رخدادهای مالی در شاخص‌های کلان اقتصادی کشور گفت: سال ۱۳۹۵ که ۲۸۳ هزار میلیارد تومان عملکرد داشتیم، رشد اقتصادی با نفت ۱۰,۸ درصد و بدون نفت ۶.۲ درصد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: این مهم در حالی است که در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال رشد اقتصادی با نفت ۵,۶ درصد و بدون نفت ۶ درصد بود که البته باید گفت این رقم در سال ۹۴ منفی چهار درصد بود.

Twitter Google+ Facebook
172 views
طراحی سایت : بیتانگار