تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13955

پیشنهاد همکاری آرامکو به گوگل

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که با نام آرامکو شناخته می‌شود، پیشنهاد عجیب ساخت یک هاب بزرگ تکنولوژی در صحرای عربستان را به آلفابت (شرکت مادر گوگل) داده است. منظور از این هاب تکنولوژی دیتاسنترهایی است که تا این لحظه مشخص نیست کنترل آن در دست چه کسی خواهد بود یا چه نوع اطلاعاتی قرار است در آن ذخیره و نگهداری شود؟

به گزارش بلومبرگ، بازار دیتاسنتر در خاورمیانه عطش بالایی دارد و کمپانی‌های آمازون و مایکروسافت نیز به دنبال سهمی از آن هستند.

آرامکو و شرکت‌های تابعه‌اش پیش از این هم در به کارگیری تکنولوژی پیشگام بوده‌اند، اما با این اقدام غول نفتی عربستان تصمیم به ورود جدی و تاثیرگذار به صنعت آی‌تی گرفته است.

آرامکو، بزرگترین شرکت نفت و گاز جهان از لحاظ درآمد و دومین شرکت بزرگ سهامی عام در جهان و آلفابت نیز بزرگترین شرکت سهامی خاص در جهان است که پیش‌بینی می‌شود تا یکسال آینده، آلفالت بزرگترین شرکت سهامی عام دنیا شود.

عربستان سعودی در پی خصوصی‌سازی شرکت ملی نفت این کشور یعنی آرامکو هستند. سعودی‌ها با عرضه‌ عمومی سهام و جذب سرمایه‌ی ۱.۴ تریلیون دلاری قادر به خرید سه شرکت اپل، گوگل و فیس بوک به صورت یکجا هستند.

با این حال، تردیدهای بزرگی درخصوص ارزش واقعی این شرکت وجود دارد. به‌طور مثال وود مکنزی که بر شرکت‌های نفتی، گازی و انرژی جهان ارزش‌گذاری می‌کند، اخیرا براساس اظهارات دو مشتری خود که به دفتر این شرکت در لندن مراجعه کرده‌اند ارزش آرامکو را ۴۰۰ میلیارد دلار برآورد کرده که یک‌پنجم رقمی است که خود سعودی‌ها ادعای آن را دارند.

حتی در داخل دولت عربستان سعودی نیز شک و تردیدها درخصوص صحت ارزش آرامکو در حال ظهور است.

براساس گزارش بلومبرگ، یک فرد مطلع که نخواست نامش فاش شود گفته است که در حال حاضر ارزش سهام آرامکو بیشتر از ۵۰۰ میلیارد دلار نیست، چراکه بخش مهمی از درآمد آرامکو صرف مالیات می‌شود. فرد دیگری که در جریان عرضه اولیه سهام آرامکو قرار دارد ارزش این شرکت را کمتر از یک هزار میلیارد دلار برآورد می‌کند.

Twitter Google+ Facebook
166 views
طراحی سایت : بیتانگار