تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14227

نفت یک درصد گران شد

قیمت نفت روز دوشنبه بخشی از ضرر بزرگ هفته گذشته را جبران کرد و به میزان یک درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۳ سنت یا یک درصد افزایش نسبت به روز جمعه، به ۶۳.۴۲ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت با ۶۳ سنت یا ۱.۱ درصد افزایش، به ۵۹.۸۳ دلار در هر بشکه رسید.

نفت هفته گذشته در پی ریزش بازارهای مالی، بزرگترین کاهش هفتگی در دو سال گذشته را ثبت کرده بود، اما بازارهای سهام آمریکا روز جمعه بهبود یافتند و به نظر می‌رسد بازارهای سهام آسیایی روز دوشنبه ثبات داشتند که این موضوع، از قیمت نفت حمایت کرده است.

به گفته گرگ مک‌کنا، استراتژیست ارشد در شرکت کارگزاری “اکسی تریدر”، بهبود بازارهای سهام آمریکا به معنای آن است که نفت می‌تواند بخشی از ضرر اخیر خود را جبران کند.

اما بازارها همچنان با افزایش تولید نفت آمریکا مواجه هستند که به بیش از ۱۰ میلیون بشکه در روز صعود کرده و از سطح تولید عربستان سعودی – بزرگترین صادرکننده جهان- سبقت گرفته و در حال رسیدن به سطح تولید روسیه -بزرگترین تولیدکننده جهان- است.

بر اساس گزارش رویترز، نشانه‌های محکمی وجود دارد که از رشد بیشتر تولید آمریکا حکایت دارد. طبق آماری که روز جمعه از سوی شرکت بیکرهیوز منتشر شد، شرکت‌های انرژی آمریکایی هفته گذشته ۲۶ دکل حفاری اضافه کرده و شمار دکل‌های حفاری را به ۷۹۱ حلقه رساندند که بالاترین شمار از آوریل سال ۲۰۱۵ است.

افزایش تولید آمریکا تلاش‌های اوپک و سایر تولیدکنندگان برای حذف مازاد عرضه و تقویت قیمت‌ها را تضعیف می‌کند. توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک از ابتدای سال ۲۰۱۷ آغاز شده و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه پیدا کند.

Twitter Google+ Facebook
142 views
طراحی سایت : بیتانگار