تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13559

نصب سامانه نشت‌یاب اتوماتیک انگلیسی در خطوط لوله نفت۸

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت از امضای قرارداد با یک شرکت انگلیسی برای نصب سامانه نشت‌یاب خودکار خبر داد و گفت: به تازگی این قرارداد امضا شده و قرار است به‌زودی در یکی از مسیرهای خطوط لوله به صورت آزمایشی نصب شود و امیدواریم این نمونه در دهه فجر امسال در مسیر مورد نظر نصب و افتتاح شود.

به گزارش انرژی امروز، عباسعلی جعفری نسب با بیان این‌که پس از برجام و گشایش‌هایی که انجام شد، در زمینه پیگرانی هم شرکت‌های اروپایی پیشنهاد همکاری دادند، افزود: این موضوع سبب شده است که همکاری شرکت‌های چینی و روس که در زمان تحریم تداوم داشت، افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت افزود: هم اکنون طرف اصلی ما در پروژه اسکادا یک شرکت ایرانی است، اما این امکان وجود دارد که بخشی از این طرح با کمک شرکت‌های خارجی انجام شود.

سامانه سرپرستی و گردآوری داده یا اسکادا (SCADA: Supervisory Control And Data Acquisition) به سامانه‌های کنترل و اندازه‌گیری در مقیاس بزرگ گفته می‌شود؛ به‌طور معمول منظور از اسکادا یک سامانهٔ مرکزی است که نظارت و کنترل یک سایت یا سیستم گسترده در فواصل زیاد (در حد چندین کیلومتر) را بر عهده دارد.

سیستم‌های اسکادا برای پایش یا کنترل فرآیندهای شیمیایی، حمل و نقل، سیستم‌های آب‌رسانی شهری، کنترل تولید و توزیع انرژی الکتریکی و در خطوط نفت و گاز و دیگر فرآیندهای گسترده و توزیع یافته، استفاده می‌شود.

Twitter Google+ Facebook
198 views
طراحی سایت : بیتانگار