تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13841

مصرف گاز در کشور تثبیت شد

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: میزان مصرف گاز کشور در روز گذشته به ۵۷۰ میلیون مترمکعب رسید که با گذشت ۲۴ ساعت در مرز ۵۷۴ میلیون مترمکعب قرار گرفت و ثبات نسبی یافت، اما همچنان لازم است با مدیریت مصرف از سوی مشترکان، این حجم گاز مصرفی کاهش یابد.

مجید بوجارزاده، درباره مصرف گاز بخش خانگی و تجاری به شانا گفت: امروز (چهارشنبه ۱۱ بهمن) میزان مصرف گاز این بخش‎ها در کشور به ۵۷۴ میلیون مترمکعب رسید که در مقایسه با آخرین رقم اعلام شده در روز گذشته (۵۷۰ میلیون مترمکعب) تفاوت چندانی ندارد، اما این رقم برای مصرف گاز خانگی بسیار زیاد است.

وی افزود: لازم است همه هم‌وطنان با هدف پایداری گازرسانی به‌ویژه در مناطق سردسیر کشور، توجهی ویژه‌ به مصرف گاز داشته باشند و با استفاده از لباس‌های مناسب فصل سرما در منزل، مصرف گاز را کاهش دهند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ادامه داد: مصرف گاز در بخش صنعتی به ۹۰ میلیون مترمکعب و در بخش نیروگاهی به ۷۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

به گزارش شانا، اولویت شرکت ملی گاز، تامین نیاز مشترکان بخش خانگی است، بر این اساس تا زمانی که گاز در وسایل گازسوز خانگی و تجاری مصرف شود شرکت گاز خود را موظف به تامین آن می‌داند تا مردم با افت فشار یا قطعی گاز روبه‌رو نشوند.

محقق شدن این موضوع تا جایی حائز اهمیت است که برای تامین گاز بخش خانگی ممکن است از گاز صادراتی یا صنعتی و نیروگاهی نیز کاسته شود که تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده، اما مشترکان گاز نیز نباید با تکیه بر این ذهنیت که ایران صاحب عظیم‌ترین ذخیره گازی جهان است، به مصرف بی‌رویه آن بپردازند.

شرکت ملی گاز در سال‌های اخیر همواره در تلاش بوده تا در مسیر ارتقای سطح تجاری اقتصادی گاز ایران در بخش منطقه و فرامنطقه‌ای گام بردارد و با صادرات گاز افزایش ارزآوری و توسعه را برای کشور به ارمغان آورد. در این میان هر ایرانی به سهم خود می‌تواند با مدیریت بسیاری از بخش‌های زندگی مانند مدیریت مصرف آب، برق، گاز و… نقشی موثر در افزایش رفاه دیگر هم‌وطنان (به ویژه هم‌وطنان مناطق سردسیر یا زلزله‌زده) موثر باشد.

Twitter Google+ Facebook
128 views
طراحی سایت : بیتانگار