تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13919

مشارکت کره جنوبی و ژاپن در پاکسازی محل نفتکش سانچی

معاون مرکز جستجو و نجات دریایی چین اعلام کرد کره جنوبی و ژاپن در عملیات پاکسازی محل نفتکش ایران مشارکت دارند.

‘جی گوانگ لو’ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پکن افزود: به دلیل هماهنگی و همکاری چین با این دو کشور، دستاوردهای مثبتی در پاکسازی محل نفتکش حاصل شده است.
او گفت: از زمان وقوع این حادثه تا پایان ماه جاری میلادی، کشتی های چین، ژاپن و کره جنوبی به صورت مشترک توانستند ۲۲۵ کیلومتر مربع مساحت را از لکه های نفتی نفتکش سانچی ایران پاکسازی کنند.
وی درباره وضعیت نفتکش ایران و کمک رسانی چین در این خصوص گفت در مجموع ۵ فروند کشتی از چین، یک روند کشتی از ژاپن و یک فروند از کره جنوبی در حال پاکسازی منطقه هستند.
معاون مرکز جستجو و نجات دریایی چین افزود: بکارگیری ربات ها در این عملیات برای اطلاع از وضعیت نفتکش در عمق ۱۱۵ متری و همچنین آگاهی از وضعیت نهایی دریانوردان ایرانی و برای پایان دادن به هر مخاطره ای که ممکن است وجود داشته باشد، از کارهای بسیار مهم صورت گرفته تاکنون است.
جی گوانگ لو گفت این نفتکش ایرانی حامل یک هزار و ۹۰۰ تن سوخت بوده است که باید برای پاکسازی لکه های نفتی حاصله از آن از این ربات ها همچنان استفاده شود.
وی افزود نهادهای زیست محیطی، دریایی و امور کشاورزی در چین به طور مشترک و با استفاده از کشتی ها، هواپیماها و تصاویر ماهواره ای در حال نظارت بر منطقه ای به وسعت ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع هستند.
معاون مرکز جستجو و نجات دریایی چین گفت: در روزهای اخیر نمونه های آب برداشته شده از ۴۰ منطقه به ۵۰۰ مورد رسیده و به آزمایشگاه ها برای تحقیقات لازم ارسال شده است و نمونه برداری از آبهای دریای شرقی و اطراف محل نفتکش غرق شده ادامه خواهد یافت.

Twitter Google+ Facebook
94 views
طراحی سایت : بیتانگار