تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
تاریخ انتشار : ۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13571

مالیات یک و نیم میلیارد دلاری برای وزارت نفت!

وزارت نفت بیش از یک و نیم میلیارد دلار به واسطه رفتار غیر قانونی سازمان امور مالیاتی تحت عنوان مالیات باید بپردازد.

به گزارش انرژی امروز، رییس کمیسیون انرژی مجلس با اعلام این مطلب، توضیح داد: وزارت نفت بیش از یک و نیم میلیارد دلار به واسطه رفتار غیر قانونی سازمان امور مالیاتی تحت عنوان مالیات باید بپردازد؛ درحالیکه وزارت نفت و شرکت ملی نفت از این موضوع معاف هستند و دیوان محاسبات نیز کتباً اعلام کرده این اقدام غیرقانونی است.

فریدون حسنوند در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد بودجه همچنین گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تحت اسناد خزانه از حدود ۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات مربوط به حوزه تملک دارایی وزارت نیرو تاکنون محقق شده است.

وی در ادامه گفت: برای وزارت نفت در بودجه ۹۶ پیش‌بینی حدود ۸ میلیارد دلار شده بود که سهم وزارتخانه از ۱۴.۵ درصد فروش نفت در نظر گرفته شد که طبق جدول سازمان برنامه و بودجه ۷.۵ میلیارد دلار صرف هزینه‌های جاری این شرکت خواهد شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: چگونه قرار است این وزارتخانه که بخش اعظم بودجه کشور را تأمین می‌کند با یک میلیارد دلار توسعه خود را انجام داده و شاهد افزایش تولید نفت باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه پالایشگاه ستاره خلیج فارس می‌تواند با تولید ۳۶ میلیون لیتر بنزین کشور را به خودکفایی رسانده و ارزآوری داشته باشد اما برای ۲۶۰ میلیون دلار معطل مانده است.

وی خاطر نشان کرد: شش فاز پارس جنوبی که با ۳ میلیارد دلار تا پایان سال ۹۷ می‌تواند سالانه ۱۲ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته باشد؛ بلاتکلیف مانده است.
اختصاص تنها ۲۸۰ میلیارد تومان از اعتبارات برق روستایی و تجدیدپذیر

حسنوند در ادامه تصریح کرد: علیرغم حمایت از صنعت برق مابه‌التفاوت قیمت تمام شده پرداخت نشده است؛ از اعتبار در نظر گرفته شده برای برق روستایی و تجدیدپذیر فقط ۲۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

Twitter Google+ Facebook
102 views
طراحی سایت : بیتانگار