تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14009

قیمت نفت کاهش یافت

کاهش ارزش شاخص سهام بورس‌های آسیایی و بورس نیویورک و افزایش ارزش دلار باعث کاهش بهای نفت شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از رویترز، به دنبال تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش ارزش شاخص سهام بورس های آسیایی و همچنین بازار بورس نیویورک، بهای طلای سیاه امروز (دوشنبه) کاهش یافت.

بر این اساس، بهای نفت خام برنت (شاخص بین المللی) با ۶۸ سنت کاهش (معادل یک درصد) به ۶۷ دلار و ۹۱ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام برنت روز جمعه با ۱٫۵ درصد کاهش همراه بود. کاهش هفتگی بهای نفت در هفته گذشته هم ۲٫۷۵ درصد گزارش شد.

بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت (نفت شاخص آمریکا) با ۷۲ سنت کاهش، ۶۴ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه معامله شد. بهای این نفت در معاملات پیشین با ۰٫۵ درصد کاهش همراه بود و کاهش هفتگی بهای نفت شاخص آمریکا در هفته گذشته یک درصد بود.

ارزش شاخص سهام بورس‌های آسیایی امروز به دلیل نگرانی ها از تورم بازار با بیشترین سطح کاهش در یک سال گذشته همراه بود. شاخص سهام بازار بورس نیویورک هم هفته گذشته با کاهش شدیدی همراه بود.

همچنین افزایش سطح تولیدات نفتی آمریکا بر کاهش قیمت نفت اثرگذار بوده است و تلاش کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را برای کاهش سطح تولید بی نتیجه کرده است. داده های دولتی آمریکا در هفته گذشته نشان داد که سطح تولید این کشور در ماه نوامبر سال گذشته میلادی برای نخستین بار از سال ۱۹۷۰ به بالای ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است.

شرکت نفت و گاز آمریکایی بیکر هیوز هم اعلام کرد که شرکت های انرژی آمریکایی در هفته منتهی به ۲ فوریه، شش سکو به تعداد سکوهای حفاری خود افزوده اند و تعداد کل آنها را به ۷۶۵ مورد رسانده اند.

کشورهای عضو و غیرعضو اوپک شامل روسیه پیشتر موافقت کردند توافق کاهش روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه نفت را تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۱۸) تمدید کنند.

به دنبال انتشار گزارش کار دولت آمریکا در هفته گذشته که باعث تقویت احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی شد، بهای طلا امروز (دوشنبه) با کاهش همراه بود. بهای هر اونس طلا با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳۳۰٫۶۰ دلار رسید. بهای طلا روز جمعه هم با ۱٫۲ درصد کاهش همراه بود که این بیشترین کاهش یک روزه برای فلز زرد از ۷ دسامبر سال گذشته میلادی محسوب می شود.

وزارت کار آمریکا اعلام کرد که ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در ماه ژانویه در بخش غیرکشاورزی ایجاد شده است. این در حالی است که انتظار می رفت ۱۸۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شود.

 

Twitter Google+ Facebook
150 views
طراحی سایت : بیتانگار