تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13679

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

نفت روز جمعه ۲۶ ژانویه تحت تاثیر تضعیف دورنمای کوتاه مدت بازار، با کاهش قیمت روبرو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از رویترز، بهای معاملات آتی نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، با ۲۴ سنت (۰.۳ درصد) افزایش نسبت به قیمت نهایی روز پنج شنبه، به ۷۰.۱۸ دلار در هر بشکه صعود کرد. برنت روز گذشته به ۷۱.۲۸ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از دسامبر سال ۲۰۱۴ بود.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۹ سنت (۰.۳ درصد) کاهش نسبت به روز گذشته، به ۶۵.۳۲ دلار در هر بشکه رسید.
هر دو قیمت پایه از اواسط سال میلادی گذشته تاکنون، تقریبا ۶۰ درصد افزایش داشته اند.
گئورگی اسلاوف – مدیر تحقیقات کالا در شرکت “مارکس اسپکترون” – گفت: با وجود دورنمای مطلوب تقاضا برای نفت، موانعی در کوتاه مدت وجود دارند که ناشی از پایان دوره پیک تقاضا به دلیل پایان زمستان در نیمکره شمالی است.
بسیاری از پالایشگاه ها پس از زمستان برای فعالیت های تعمیراتی تعطیل می شوند که به کاهش سفارش برای نفت خام که مهمترین خوراک آنها است، منجر می شود.
در بخش عرضه، انتظار می رود تولید نفت آمریکا به زودی به مرز ۱۰ میلیون بشکه در روز صعود کند. میزان تولید این کشور هفته گذشته به ۹.۸۸ میلیون بشکه در روز رسید.
تولید نفت آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۷ درصد رشد کرده و اکنون به سطح تولید عربستان نزدیک شده است. رشد تولید آمریکا، تهدیدی برای توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک به شمار می رود.
بر اساس گزارش رویترز، قیمت‌های نفت از توافق کاهش تولید میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک تحت پشتیبانی قرار گرفته اند. این توافق به رهبری عربستان و روسیه، از ژانویه سال میلادی گذشته آغاز شد و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ اجرا شود.
بهای معاملات نفت از ضعیف شدن ارزش دلار نیز مورد حمایت قرار گرفته است. ارز آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون تقریبا ۱۳ درصد از ارزش خود را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ از دست داده است.
نفت به دلار آمریکا معامله می شود و نوسان ارزش این ارز، بر تقاضا برای نفت از سوی خریداران غیرآمریکایی تاثیر می گذارد.

Twitter Google+ Facebook
197 views
طراحی سایت : بیتانگار