تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14065

عملیات نظامی عراق برای انتقال نفت به ایران

رویترز به نقل از دو مقام عراقی خبر داد نیروهای این کشور سرگرم آماده سازی یک عملیات برای تحکیم کنترل منطقه نزدیک مرز ایران هستند که قرار است برای ترانزیت نفت عراق مورد استفاده قرار گیرد.

این مقامات عراقی به رویترز گفتند: عملیات برای ایمن سازی رشته کوه حمرین ممکن است هفته جاری آغاز شود. این منطقه میان میادین نفتی کرکوک و شهر خانقین در مرز ایران قرار دارد.

مقامات نفتی عراق در دسامبر اعلام کرده بودند که قصد دارند نفت کرکوک را از طریق کامیون نفتکش به پالایشگاه کرمانشاه ایران منتقل کنند.

این برنامه قرار بود هفته گذشته آغاز شود اما مقامات نفتی درباره دلایل به تاخیر افتادن آن توضیحی ندادند.

انتقال نفت به ایران تحت یک قرارداد سواپ که در دسامبر از سوی دو کشور اعلام شد، مورد توافق قرار گرفت تا امکان ازسرگیری صادرات نفت از کرکوک فراهم شود.

ایران و عراق با سواپ حداکثر ۶۰ هزار بشکه در روز نفت تولید شده در کرکو با نفت ایرانی که به جنوب عراق تحویل داده خواهد شد، موافقت کرده‌اند.

فروش نفت کرکوک از زمانی که نیروهای عراقی کنترل میادین نفتی این منطقه را از نیروهای کرد بازپس گرفتند، متوقف شده است. نیروهای کرد کنترل کرکوک را پس از بیرون راندن گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۴ بدست گرفته بودند.

Twitter Google+ Facebook
131 views
طراحی سایت : بیتانگار