تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14236

صادرات گاز مایع ایران پس از تحریم ها رکورد زد

جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی از جمله رکورد شکنی صادرات «ال. پی. جی» گاز مایع ایران پس از تحریم ها، تصمیم نیجریه برای برداشت یک میلیون بشکه نفت از میدان نفتی جدید در یکسال آینده، توصیه روسیه به اروپا برای افزایش خرید گاز از گازپروم و رشد سرمایه گذاری استات اویل در انرژی های تجدیدپذیر بوده است.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری سنگاپوری «پلاتس» به نقل از منابع کشتیرانی گزارش داد: صادرات ال. پی. جی (Liquefied Petroleum Gas )گاز مایع ایران سال ۲۰۱۸ میلادی را با افزایش آغاز کردند و میزان آن در نخستین ماه میلادی (ژانویه)، به بالاترین رقم از زمان لغو تحریم ها، یعنی ۵۲۰ هزار تن رسید.
بر این اساس، این مقدار ۱۴۶ هزار تن بیشتر از آمارهای اولیه منتشر شده در اواسط ماه ژانویه است.
این رقم همچنین ۳۹٫۴ درصد نسبت به ۳۷۳ هزار تن ال. پی. جی که ایران در دسامبر ۲۰۱۷ (آخرین ماه میلادی) صادر کرده بود، رشد نشان می دهد.
در سال ۲۰۱۷، صادرات ال. پی. جی ایران در مجموع به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید و بالاترین رقم ماهیانه در همین سال به ماه اوت، با ۴۲۳ هزار تن مربوط می شد.

**نیجریه در یکسال آینده یک میلیون بشکه نفت از میدان نفتی جدید برداشت می کند
به گزارش پایگاه خبری ونگارد نیجریه، انتظار می رود که پروژه ۱۶ میلیارد دلاری میدان نفتی «اگینا» که توتال فرانسه بهره بردار و سرمایه گذار اصلی آن است، در دو هفته نخست ژانویه ۲۰۱۹ میلادی، یک میلیون بشکه نفت صادرات داشته باشد.
تحقیقات نشان داد که تولید در این میدان، ابتدا روزانه ۲۰۰ هزار بشکه خواهد بود و با احتساب نفت ۶۷ دلاری، درآمد این کشور از فروش خارجی این کالا در دو هفته نخست سال آینده میلادی، ۶۷ میلیون دلار خواهد بود.

**روسیه اروپا را توصیه به افزایش خرید گاز از گازپروم می کند
به گزارش رویترز، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که اروپا در صورت عدم افزایش سریع سفارش خرید گاز از روسیه، در ۱۰ سال آینده با مشکل کمبود این سوخت پاک و افزایش قیمت ها روبرو خواهد شد، زیرا واردات از آمریکا و قطر پاسخگوی نیاز این قاره نخواهند بود.
دولت ترامپ اعلام کرده است که قصد دارد با عرضه گاز به اروپا و آسیا، نقشه انرژی جهان را که روسیه و اوپک پرچم دارد آن هستند متحول کند.
«الکساندر مدودوف» مدیرعامل گازپروم اعلام کرد که این شرکت گاز کافی برای عرضه به اروپا و آسیا دارد، اما بر عهده قاره سبز است که با توجه به افزایش سطح تقاضا، درباره منبع عرضه تصمیم گیری کند.
به گفته مدوروف، قطر نیز به عنوان بزرگترین صادرکننده ال. ان. جی در جهان، بیشتر محصول خود را به بازار آسیا عرضه می کند.

**شرکت ملی نفت و گاز هند سهام میدان نفتی در ابوظبی را خرید
به گزارش رویترز، کنسرسیومی به رهبری شرکت ملی نفت و گاز هند «او. ان. جی. سی»، در مناقصه ای، برنده امتیاز ۴۰ ساله حفاری فراساحلی نفت از شرکت ملی نفت ابوظبی «ادنوک» شد.
شرکت ادنوک قراردادی را با کنسرسیومی هندی به رهبری او ان جی سی ویدش امضا کرد که به موجب آن ۱۰ درصد از سهام امتیاز حفاری و تولید نفت در بخشی از میدان«زاکوم» را به هند داد.
او ان جی سی ویدش شاخه سرمایه گذاری او ان جی سی است. دیگر اعضای این کنسرسیوم، شرکت ایندین اویل و بهارات هستند.
میدان زاکوم دومین میدان بزرگ فراساحلی نفتی در جهان است.

**شمار دکل های حفاری آمریکا رکورد سه ساله را شکست
رویترز به نقل از شرکت خدمات حفاری بیکر هیوز آمریکا اعلام کرد که شرکت‌های نفتی این کشور در هفته منتهی به نهم فوریه (۲۰ بهمن ماه)، شمار دکل های حفاری خود را با ۲۶ مورد افزایش، به ۷۹۱ دکل رساندند که بالاترین میزان از ماه آوریل سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون به شمار می‌آید.
بیکر هیوز اعلام کرد که رشد شمار دکل‌ها در هفته گذشته، بیشترین افزایش هفتگی در حدود یک سال اخیر بوده است. شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا به عنوان شاخصی برای پیش‌بینی رشد تولید نفت این کشور در آینده در نظر گرفته می‌شود.

**حدود ۲۰ درصد از سرمایه گذاری استات اویل صرف تجدیدپذیرها می شود
به گزارش شبکه خبری سی. ان. بی. سی، «الدار ساتره» مدیرعامل شرکت استات اویل نروژ اعلام کرد که این شرکت به دنبال متنوع سازی سبد انرژی خود و کاهش وابستگی به نفت و گاز در ۱۰ سال آینده است.
ساتره گفت: مصرف نفت و گاز رو به کاهش است اما هنوز میزان تقاضا برای این سوخت ها زیاد است؛ بنابراین علاوه بر نفت و گاز، تا سال ۲۰۳۰ میلادی، حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از مجموع هزینه های سرمایه گذاری خود را بر انرژی های تجدیدپذیر متمرکز خواهیم کرد.
مجموع مبلغ سرمایه گذاری این شرکت در سال جاری میلادی ۱۱ میلیارد دلار اعلام شده، در حالی که در سال ۲۰۱۷ میلادی نه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

Twitter Google+ Facebook
121 views
طراحی سایت : بیتانگار