تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13949

سرمایه‌گذاری‌های جدید امارات در صنعت پتروشیمی

شرکت ادنوک ابوظبی به دنبال همکاری با ژاپن برای توسعه شاخه‌های مختلف پتروشیمی است.

شرکت ملی نفت ابوظبی موسوم به ادنوک که به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در بخش صنایع پایین‌دستی و پتروشیمی است؛ در نظر دارد تا با تقویت روابط خود با شرکت‌های پتروشیمی ژاپن، از فناوری‌های نوین آن‌ها برای گسترش شاخه پتروشیمی خود بهره گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سلطان الجابر، وزیر دولت و رئیس اجرایی ادنوک امارات متحده عربی، می‌گوید: ما همزمان با تمرکز بر رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی دارای ارزش افزوده بالا (به ویژه از سوی بازار آسیا)، در پی ایجاد فرصت‌های همکاری تازه برای توسعه و تحکیم فعالیت‌های خود در بخش صنایع پایین‌دستی و پتروشیمی هستیم.

به همین منظور، بسیار مشتاقیم تا همکاری خود با سرمایه‌گذارانی که آمادگی پیوستن به ما و ارائه کمک‌هایی در حوزه تکنولوژی، سرمایه و دسترسی به بازارهای بین‌المللی را دارند؛ افزایش دهیم.

بر اساس اعلام ادنوک، پیش‌بینی می‌شود تقاضای آسیا برای محصولات پتروشیمی و انواع پلاستیک، تا سال ۲۰۴۰ میلادی بیش از دو برابر شود.

ژاپن با حجم مبادلات تجاری دوجانبه‌ای که در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۵ میلیارد دلار رسید؛ یکی از مهمترین شرکای تجاری امارات متحده عربی به شمار می‌رود.

الجابر به تازگی در دیداری با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، با همراهی مقامات شرکت ادنوک، فرصت‌های همکاری و سرمایه‌گذاری جدید را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این دیدار، مقامات ادنوک با تعدادی از شرکت‌های ژاپنی مانند شرکت مهندسی چیودا کورپوریشن (Chiyoda Corporation)، اینپکس (Inpex)، میتسوئی (Mitsui)، هلدینگ جی ایکس تی جی (JXTG Holdings) ایدمیتسو (Idemitsu)، ماروبنی (Marubeni)، Mizuho Bank و گروه مالی میتسوبیشی یو اف جی (Mitsubishi UFJ Financial Group) در حوزه‌های مختلف تکنولوژی به گفتگو پرداختند.

ادنوک قصد دارد بیش از ۴۰ درصد از کل ۱۰۹ میلیارد دلار سرمایه در نظر گرفته شده برای هزینه ظرف پنج سال آینده را به متنوع‌سازی و رشد بخش پایین‌دستی و پتروشیمی اختصاص دهد.

منبع: پایگاه اینترنتی د نشنال (The National)

Twitter Google+ Facebook
104 views
طراحی سایت : بیتانگار