تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14059

دلایل کاهش یک درصدی قیمت نفت

قیمت نفت روز سه شنبه یک درصد کاهش یافت و قیمت برنت به ۶۶.۹۱ دلار و وست تگزاس اینترمدیت ۶۳.۴۶ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش انرژی امروز کارشناسان معتقدند کاهش قیمت نفت به دلیل اقبال مردم به دلار ایالات متحده به عنوان یک ارز ایمن است. بنابراین دلار قوت می‌یابد. و معاملات نفت با قیمت کمتری انجام می‌شود.

برهمین اساس رویترز نوشته است که بازار معاملات مالی در روز جمعه بعد از یک افزایش ناگهانی، سقوط کرد. شاخص داوجونز هم با کاهش ۴.۶ درصدی مواجه بوده است که از آگوست ۲۰۱۱ بی‌سابقه بوده است.

با این حال این کاهش قیمت نفت در حالی بوده است که اوپک و روسیه بر ادامه توافق کاهش تولید تاکید دارند اما هنوز هم عرضه نفت به بازار زیاد است.

دلیل این امر هم افزایش تولید نفت شیل ایالات متحده است که از نیمه سال ۲۰۱۶ به ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است و از تولید نفت عربستان عبور کرده است.

در حال حاضر فقط روسیه است که ۱۰.۹۸ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ تولید نفت داشته است.

کارشناسان بر این عقیده هستند که تولید نفت ایالات متحده احتمالا بیش از این هم افزایش خواهد یافت.

در ماه ژانویه تعداد دکل‌های حفاری آمریکا به ۷۶۵ دکل رسید.

از سویی از آنجایی که بسیاری از پالایشگاه‌ها در انتهای زمستان و بعد از یک پیک مصرف فصلی در نیمکره شمالی، برای تعمیرات بسته هستند، بر قیمت نفت تاثیرگذار بوده است.

پالایشگاه پورت آرتورِ موتیوا، بزرگ‌ترین پالایشگاه ایالات متحده با ۶۰۳ هزار بشکه در روز ظرفیت در تگزاس از روز دوشنبه اورهال خود را آغاز کرده است.

با این وجود، تقاضای کلی نفت تغییر چندانی نداشته و گلدمن ساچ، پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۸ میزان تقاضای نفت با رشد ۱.۸ میلیون بشکه‌ای همراه باشد که ۴۰ درصد آن مربوط به چین و هندوستان است.

Twitter Google+ Facebook
185 views
طراحی سایت : بیتانگار