تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14392

خیز بلند بریتیش پترولیوم در نفت و گاز آذربایجان

شرکت نفت بریتانیایی بریتیش پترولیوم که تعدادی میدان نفت و گاز را در آذربایجان بهره‌برداری می‌کند، برنامه‌ریزی کرده است تا در سال ۲۰۱۸ هیچ نوع خاموشی به دلیل تعمیرات نخواهد داشت و در تلاش است تا پروژه‌های جدیدی را مدیریت کند.

به گزارش انرژی امروز گری جونز، رییس بخش آذربایجان، گرجستان و ترکیه بریتیش پترولیوم می‌گوید «هیچ بازگشت برنامه‌ریزی شده‌ای وجود ندارد. شاید در سال ۲۰۱۹ چنین اتفاقی بیفتد».

او می‌گوید که بریتیش پترولیوم راه‌های مختلفی برای بازرسی استفاده کرده است که استفاده از پهباد برای کاهش نیاز به خاموشی سکوها از آن جمله است.

بریتیش پترولیوم میادین نفتی بزرگی چون میدان گونشلی چراغ آذری ACG و میدان گازی شاه‌دنیز را بهره‌برداری می‌کند.

بر اساس اعلام روز جمعه بریتیش پترولیوم تولید میدان نفتی ACG در سال ۲۰۱۷ به ۵۸۸ هزار بشکه در روز کاهش یافت درحالیکه یک سال قبل تولید این میدان برابر با ۶۳۰ هزار بشکه بود.

تولید گاز طبیعی میدان فراساحلی شاه‌دنیز نیز ۱۰.۲ میلیارد متر مکعب و میعانات آن ۲.۴ میلیون تن بود در حالی که در سال ۲۰۱۶، این ارقام به ترتیب برابر با ۱۰.۷ میلیارد متر مکعب و ۲.۵ میلیون تن بود.

با این حال رویترز به نقل از جونز نوشته است که بریتیش پترولیوم قصد دارد این افت تولید خود را کاهش دهد.

بیریتیش پترولیوم می‌گوید که در تلاش است تا میزان کاهش تولید را در رنج بین ۲.۵ تا ۵ درصد در سال نگه دارد.

سال گذشته بریتیش پترولیوم و آذربایجان قرارداد همکاری‌های خود برای توسعه میدان ACG را تا ۲۰۵۰ تمدید کردند. این قرارداد برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ منعقد شد.

جونز می‌گوید که کوریدور گازی جنوب، پروژه‌ای که گاز آذربایجان را به اروپا می‌برد، بر اساس برنامه‌ریزی قبلی و جدول زمان‌بندی مشخص پیش می‌رود.

این شرکت قصد دارد در سال ۲۰۱۸ سه سه پروژه مربوط به آب‌های کم عمق را در شبه جزیره آبشرون و نیز سرمایه‌گذاری در سکوی آذری سنترال استرن و کار بر روی مراحل زمین لرزه‌نگاری‌های بلوک D230 را ادامه دهد.

جونز می‌گوید امیدوار است یک قرارداد همکاری با سوکار، شرکت دولتی نفت آذربایجان، بر روی بلوک D230 امضا کند.

Twitter Google+ Facebook
185 views
طراحی سایت : بیتانگار