تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14134

خط و نشان گازپروم برای اروپا/با کمبود گاز مواجه می‌شوید

گازپروم به اروپا هشدار داد در صورتی که واردات این اتحادیه از روسیه افزایش نیابد، این قاره دچار کمبود گاز خواهد شد.

به گزارش انرژی امروز غول نفتی کرملین به خبرگزاری رویترز گفته است که اگر اروپا به سرعت تصمیمی در خصوص افزایش واردات گاز از روسیه نگیرد و از آنجایی که خرید گاز از روسیه و قطر نتوانسته نیاز این اتحادیه را تامین کند، این کشورها با کمبود گاز مواجه خواهند بود.

دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، اعلام کرده بود قصد دارد تا با صادرات گاز این کشور به اروپا و آسیا، تبدیل به بازیگر مهم این عرصه شود و بازار را از دست بازیگرانی چون روسیه و قطر خارج کند.

از سویی بعد از بحران اوکراین و کریمه، ارسال گاز روسیه به اروپا بیش از گذشته سیاسی شده است.

غرب همیشه روسیه را متهم کرده است که از گاز به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند. مسکو هم غرب را مقصر توقف پروژه خط لوله جدید خود می‌داند.

هشدار گازپروم در خصوص کمبود گاز اروپا در حالی مطرح می‌شود که این شرکت در حال آماده سازی خود برای ارسال محموله بزرگ گاز به چین است، مسکو حالا به خرج اروپا تبدیل به بزرگ‌ترین تامین کننده گاز چین شده است.

اکساندر مدودف، رییس گازپروم، می‌گوید که این شرکت می‌تواند به حد کافی گاز مورد نیاز اروپا و آسیا را تامین کند اما زمان آن رسیده است تا اروپا تصمیم بگیرد که با افزایش تقاضای گاز، این قاره قرار است از کجا گاز بخرد.

مدودف تاکید کرد که اروپا در محاسبه نیازهای خود به گاز کاملا اشتباه کرده‌ است و به اشتباه فکر می‌کند که می‌تواند از خارج از روسیه گاز تهیه کند.

این هشدارها در حالی مطرح می‌شود که صادرات گاز گازپروم به اروپا در سال گذشته رشدی ۸ درصدی نشان می‌دهد و گازپروم سهم ۳۵ درصدی در بازار گاز این اتحادیه دارد.

مدودف انتظار دارد این سهم به ۴۰ درصد برسد چون بعد از سال ۲۰۲۵ تولید گاز هلند و بریتانیا و نروژ کاهش می‌یابد. در کنار آن هم تامین گاز از ایالات متحده برای اروپا گران تمام خواهد شد.

مدودف معتقد است که تحلیل‌ها نشان می‌دهند اروپا به زودی با بحران گاز مواجه خواهد شد و قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

Twitter Google+ Facebook
109 views
طراحی سایت : بیتانگار