تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13962

خروج نیروهای نظامی از نفت بستگی به تصمیم خودشان دارد

وزیر نفت با بیان اینکه بعد از برجام میزان تولید و صادرات نفت ١ میلیون بشکه افزایش یافت، گفت: فروش نفت به روسیه در ازای دریافت جنگنده دروغ است.

به گزارش ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: در زمینه نفت باید از تولید حرف زد، ما یکسری اولویت‌هایی داریم که برای ما ملاک هستند و آنها را به مجلس ارائه کرده‌ایم.

وی افزود: در ١٠ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال ٩۵، از نظر تولید نفت خام ١۶۵ هزار بشکه افزایش تولید و ۶٩ هزار بشکه افزایش صادرات داشته‌ایم، البته نسبت به ۵ ماهه سال ٩۵ یک میلیون و ١٨٩ هزار بشکه افزایش تولید داشته‌ایم.

بعد از برجام میزان تولید و صادرات نفت ١ میلیون بشکه افزایش یافت

وزیر نفت با بیان اینکه بعد از برجام میزان تولید و صادرات نفت ١ میلیون بشکه افزایش یافت، افزود: در سال ٩۵ تولید در غرب کارون ١۶٠ هزار بشکه بود که امسال به ٣٠۵ هزار بشکه رسیده و برای اولین بار در لایه نفتی پارس جنوبی و یاران جنوبی و آذر ۶٣ هزار بشکه تولید داشتیم.

وزیر نفت با بیان اینکه تولید از میادین مشترک در اولویت ما است، گفت: در این ۴ سال تکلیف تمام میادین روشن می‌شود یا توسعه داده و یا به پیمانکار می‌دهیم.

زنگنه گفت: در بخش گاز در سال ٩١، ٢٨۵ میلیون متر مکعب از پارس جنوبی تولید داشتیم. این میزان در دی ماه پارسال به ۴٧٠ میلیون متر مکعب رسید و دی ماه امسال به ۵۵٣ میلیون متر مکعب رسید؛ یعنی ٢ برابر سال ٩١ و ٨٣ میلیون متر مکعب بیشتر از سال گذشته است.

زنگنه بیان کرد: امسال با همین ٨٣ میلیون متر مکعب از سرما عبور کردیم. در عین حال که افزایش صادرات داشتیم و واردات نداشتیم و محدودیتی هم برای صنایع نداشتیم.

برای اولین بار در تولید گاز از پارس جنوبی یا با قطر برابریم

وی گفت: برای اولین بار در تولید گاز از پارس جنوبی یا با قطر برابریم و یا کمی هم بیشتر از قطر تولید داریم.

وی درباره ادعایی مبنی بر فروش یک میلیون بشکه به روسیه در ازای دریافت جنگنده گفت: این سخنان دروغ مطلق است، سلاح طبق سیاست‌های خودش خریداری می‌شود، نفت هم طبق سیاست‌های خودش فروخته می‌شود، عملیات تهاتر نداشته‌ایم.

وی درباره فروش نفت به چین و کره و دریافت پول اظهار داشت: پولمان را از چین به صورت یورو دریافت می کنیم اما برای انتقال آن مشکل داریم. از کره هم بخشی را به صورت وون و بخشی از پول را به صورت یورو دریافت می کنیم که برای حل این مساله درحال مذاکره هستیم.

خروج نیروهای نظامی بستگی به تصمیم خودشان و فرماندهی دارد

زنگنه درباره دستور رهبری مبنی بر خروج نیروهای نظامی از اقتصاد توضیح داد: قرارگاه خاتم در فازهای متعدد کار کرده که سال آینده تمام می‌شود. قرارگاه در کارهای لوله‌کشی، خطوط و NGL حضور داشته که خروج شان بسته به تصمیم خودشان و فرماندهی است.

وزیر نفت با بیان اینکه ایران خط لوله صادرات گاز را به مرز پاکستان رسانده اما پاکستان اقدامی نکرده است، افزود: از نظر وزارت نفت به دلیل این کوتاهی، باید وارد دعوای حقوقی شویم.

وی ادامه داد: پس از قطع صادرات گاز ترکمنستان، گازی از این کشور وارد نکردیم اما مقداری سوآپ انجام شد.

وی ادامه داد: ترکمنستان علیه ما به داوری مراجعه کرد و ما نیز معتقدیم آنها به ما خسارت زده‌اند و باید جبران کنند.

Twitter Google+ Facebook
104 views
طراحی سایت : بیتانگار