تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14119

حضور توتال در نفت فراساحلی لبنان

شرکت فرانسوی توتال رهبری کنسرسیومی را برعهده گرفته است که قرار است دو قرارداد اکتشاف و تولید در آب‌های عمیق لبنان را به نتیجه برساند.

به گزارش انرژی امروز در این کنسرسیوم بین‌المللی که توتال با ۴۰ درصد سهام رهبری آن را برعهده دارد، شرکت‌های انی با ۴۰ درصد سهم و نواتک با ۲۰ درصد سهم سهیم هستند.

این کنسرسیوم دو موافقتنامه اکتشاف و توسعه EPA را با لبنان به امضا رسانده است که در آن بلوک‌های ۴ و ۹ یک میدان نفتی فراساحلی در آب‌های عمیق لبنان مد نظر هستند.

این موافتنامه اولین دور از مجوزدهی بین‌المللی رقابتی فراساحلی است که توسط اداره نفت لبنان صادر می‌شود.

بر اساس آنچه که توتال گفته است این موافقتنامه راه‌های ورود توتال به مدیترانه را همراه می‌کند.

اولین حفاری‌های این کنسرسیوم در بلوک ۴ از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

توتال می‌گوید در بلوک ۹ به همراه شرکایش نگران مرزهای مورد مناقشه بین اسرائیل و لبنان در بخش جنوبی این بلوک است که البته فقط ۸ درصد مساحت این بلوک را شامل می‌شود.

اصلی‌ترین بخش در ۲۵ کیلومتری مناطق مورد مناقشه قرار داد و کنسرسیوم تایید کرده است که اکتشاف در بلوک ۹ هیچ تداخلی با میادین موجود در مرزهای جنوب لبنان ندارد.

در این کنسرسیوم توتال با ۴۰ درصد، انی با ۴۰ درصد و نواتک با ۲۰ درصد مشارکت دارند.

Twitter Google+ Facebook
149 views
طراحی سایت : بیتانگار