تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14398

توسعه تولید پلی‌پروپیلن رقم خورد / تولید ۸۰۰ هزار تن در ۱۰ ماه

در طول ۱۰ ماهه نخست امسال نزدیک به ۸۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن به عنوان پرطرفدارترین پلیمر مصرفی در صنایع تکمیلی پتروشیمی در ۶ مجتمع پتروشیمی ایران تولید شده است.

به گزارش انرژی امروز، متنوع‌سازی سبد تولید محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری یکی از سیاست‌های کلان توسعه صنعت پتروشیمی ایران بوده و بر این اساس در قالب اجرای برنامه ششم توسعه افزایش ظرفیت تولید پروپیلن و پلی پروپیلن یکی از سناریوهای روی میز برای توسعه کیفی صنعت پتروشیمی است.

بر اساس برنامه‌های جدید توسعه ای صنعت پتروشیمی، قرار است ظرفیت تولید پلی پروپیلن ایران از حدود یک میلیون تن فعلی با افزایش حدود چهار برابری به بیش از چهار میلیون تن در سال افزایش یابد که برای تحقق اهداف افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن به عنوان یک محصول پرطرفدار در بین صنایع تکمیلی پتروشیمی تاکنون دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت برای افزایش تولید این محصول استراتژیک پلیمری تعریف شده است.

همزمان با مرور برنامه های افزایش ظرفیت تولید پلی‌پروپیلن در صنعت پتروشیمی کشور، از ابتدای سال جاری تاکنون تولید این محصول پرطرفدار پلیمری به ویژه برای صنایع تکمیلی و پائین دستی پتروشیمی با افزایش همراه شده به طوری که در ۱۰ ماهه نخست امسال مجموع تولید پلی‌پروپیلن در ۶ مجتمع پتروشیمی شامل رجال، مارون، شازند، جم، پلی نار و نوید زرشیمی به مرز ۸۰۰ هزار تن رسیده است.

آمارهای مدیریت نظارت بر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی نشان می دهد که در طول ۱۰ ماهه نخست امسال تولید پلی‌پروپیلن در پتروشیمی رجال به بیش از ۹۰ هزار تن رسیده و تاکنون ۹۹ درصد برنامه های تولید در این مجتمع پتروشیمی محقق شده است.

نکته قابل توجه در تولید پلی‌پروپیلن پتروشیمی رجال نشان می دهد که دی ماه امسال ۱۲۴ درصد برنامه های تولیدی این مجتمع پتروشیمیایی محقق شده و بالغ بر ۱۱ هزار تن پلی‌پروپیلن تولید و عرضه شده است.

در مجتمع پتروشیمی نوید زرشیمی هم در طول ۱۰ ماهه امسال بالغ بر ۱۱۶ هزار تن پلی‌پروپیلن تولید شده و تاکنون ۷۸ درصد برنامه های تولید تحقق یافته است.

در ۱۰ ماهه نخست امسال در واحد پلی‌پروپیلن پتروشیمی جم ۲۲۵ هزار تن پلی‌پروپیلن با تحقق ۹۴ درصدی برنامه های تولید، در واحد پلی نار پتروشیمی تبریز هم ۶۰ هزار تن پلی‌پروپیلن با تحقق ۹۲ درصدی برنامه های تولید شده است.

علاوه بر این در مجموع در دو مجتمع پتروشیمی شازند و مارون هم در ۱۰ ماهه نخست امسال حدود ۳۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن تولید و عرضه شده است.

در همین حال «علی محمد بساق زاده» مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم از صدور مجوز اجرای ۱۰ طرح تولید پلی پروپیلن به روش تبدیل پروپان و یا متانول به پروپیلن و پلی پروپیلن در صنعت پتروشیمی ایران خبر داده است.

مهمترین برگ برنده «پلی‌پروپیلن»درمقایسه باتمامی محصولات پلیمری تولیدشده در صنایع پتروشیمی جهان را باید در وزن سبک تر، مقاومت شیمیایی بالاتر، نقطه ذوب بالاتر در مقایسه با انواع پلیمرها عنوان کرد واین ویژگی های منحصر به فرد موجب شده که روزبه روز دانش فنی و لایسنس های جدیدی برای تولیدمحصولات وگریدهای متنوع از «پلی‌پروپیلن»درکشورهای پیشرفته جهان طراحی و تولیدشودکه این موضوع بازار رو به افزایش تقاضا برای «پلی‌پروپیلن» را سال به سال پررونق ترخواهدکرد.

Twitter Google+ Facebook
202 views
طراحی سایت : بیتانگار