تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13928

بانک های بزرگ آمریکا: قیمت نفت به حدود ۸۰ دلار می رسد

سه بانک بزگ وال استریت آمریکا که پیش تر به افزایش چشمگیر قیمت نفت باور نداشتند، اکنون خود را برای افزایش قیمت نفت به حدود ۸۰ دلار در هر بشکه آماده می کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ژاپن تایمز، بانک های گلدمن ساچز، مورگان استنلی و جی. پی مورگان هر سه بتازگی پیش بینی کرده اند که قیمت های نفت افزایش خواهد یافت.
بنا به پیش بینی هفته گذشته بانک گلدمن ساچز، قیمت نفت برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک بر پایه آن قیمت گذاری می شوند، در سه ماه آینده به ۷۵ دلار و در ۶ ماه آینده به ۸۲ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه افزایش می یابد.
این در حالی است که بانک یاد شده پیش تر قیمت نفت برنت در هر دو بازه زمانی یاد شده را ۶۲ دلار در هر بشکه پیش بینی می کرد.
بانک جی. پی مورگان نیز هفته گذشته قیمت مورد انتظار خود برای نفت برنت در سال ۲۰۱۸ را افزایش داد و آن را ۷۰ دلار در هر بشکه پیش بینی کرد.
بانک مورگان استنلی نیز اعلام کرد، قیمت نفت در سه ماه سوم ۲۰۱۸ به ۷۵ دلار در هر بشکه خواهد رسید.
ژاپن تایمز نوشت، بالاخره این بانک ها که در هر مرحله از تلاش اوپک برای مهار مازاد عرضه نفت در بازارها، این تلاش ها را مورد تردید قرار می دادند، سرانجام به کارآمدی توافق کاهش تولید نفت اوپک اعتراف و اعلام کردند این توافق توانسته است مازاد عرضه نفت در بازارها را به طور کامل از بین ببرد.
به گزارش ایرنا، اوپک در نشست رسمی ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ) ۱۳۹۵ خود در وین، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.
براساس این توافق، مقرر شد اوپک یک میلیون و ٢۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.
ایران، نیجریه و لیبی تا رسیدن به سطح تولید پیش از بحران خود از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شدند.
۱۴ کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران،عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند.
اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه ۱۳۹۵، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.
این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند.
توافق کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید شده است و همه کشورهای عضو موظف به تبعیت از آن هستند.

Twitter Google+ Facebook
171 views
طراحی سایت : بیتانگار