تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13698

بارش برف، مصرف روزانه گاز خانگی را به ۵۰۰ میلیون مترمکعب رساند

سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: بارش برف و کاهش دمای هوا سبب شد مصرف گاز خانگی در روز شنبه به ۵۰۰ میلیون مترمکعب برسد که با ادامه شرایط آب و هوایی این میزان تا ۵۵۰ میلیون مترمکعب نیز افزایش خواهد یافت.

مجید بوجارزاده، درباره کیفیت گازرسانی در شرایط آب و هوایی کنونی کشور و برودت هوا در ۱۸ استان، به خبرنگار شانا گفت: گازرسانی به همه نقاط شهری و روستایی، صنایع و نیروگاه‌ها و نیز بخش‌های عمومی و تجاری مطابق همیشه و با بهترین کیفیت ادامه دارد و تغییرات آب و هوایی تاثیری در روند گازرسانی مطلوب به هم‌وطنان عزیزمان نداشته است.

وی افزود: خوشبختانه در هیچ کجای کشور گزارشی مبنی بر افت فشار گاز یا قطع گاز نداشته‌ایم، وضعیت شبکه گازرسانی بسیار عالی است و مردم با مشکلی روبه‌رو نمی‌شوند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ادامه داد: از سال گذشته تمهیداتی را برای گازرسانی به همه بخش‌های کشور به ویژه شهرهای شمالی در نظر گرفتیم که خط لوله دامغان-کیاسر-ساری-نکا نیز با همین هدف در مردادماه امسال راه‌اندازی شد که بر اساس آن گازرسانی به مناطق شمال و شمال‌شرق کشور تامین و پایدار شده است.

بوجارزاده، مصرف گاز بخش خانگی در روز گذشته را ۵۰۰ میلیون مترمکعب اعلام کرد و ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده طی دو روز آینده با سردتر شدن هوا ممکن است مصرف گاز بخش خانگی تا ۵۵۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد، در بخش صنعتی و نیروگاه نیز، هر کدام ۱۰۰ میلیون مترمکعب از گاز استفاده کرده‌اند.

سخنگوی شرکت ملی گاز درباره گازرسانی به بخش‌های صنعتی کشور تصریح کرد: از آنجا که تمهیدات لازم برای گازرسانی مناسب در نظر گرفته شده، هیچ برنامه‌ای برای محدود کردن یا قطع گاز بخش‌های صنعتی نداریم و اگر نیاز به این کار باشد با هماهنگی صنایع اتفاق خواهد افتاد.

وی متوسط میزان مصرف گاز در استان تهران را ۹۰ میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد و گفت: مشترکان گاز باید از تبدیل وسایل نفت‌سوز به گازسوز بپرهیزند و از نیروهای متخصص برای نصب وسایل گازسوز استفاده کنند، همچنین از بخاری‌های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار خود استفاده کنند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز، از مشترکان گاز درخواست کرد تا همواره مصرف بهینه گاز را مد نظر داشته باشند و با مدیریت مصرف تاثیر مثبتی در گازرسانی به تمام بخش‌های کشور بگذارند.

وی تاکید کرد: با توجه به بارش برف، تمامی مشترکان نسبت به بررسی دودکش وسایل گازسوز، باز بودن مسیر دودکش، نصب کلاهک H در پشت‌بام و بررسی تبادل هوا و جریان یافتن اکسیژن کافی اقدام کنند زیرا در صورت بروز هر گونه اشکالی در خروجی گاز منوکسید کربن، خطر مسمومیت ناشی از این گاز وجود دارد.

رییس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ضمن تأکید بر استفاده نکردن از بخاری‌های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته، خاطرنشان کرد: آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اطاق و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این گونه مواقع ارتفاع دودکش و مسیر آن را کنترل کرده یا از طریق تماس با ۱۹۴ در این باره درخواست راهنمایی و کمک شود.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز، میزان درجه حرارت استاندارد در منازل در فصل سرد را ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد اعلام کرد و ادامه داد: با آغاز فصل سرد سال بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی به ویژه بخاری و آبگرمکن، تعدادی از هموطنان جان خود را به علت مسمومیت با گاز منوکسیدکربن از دست می‌دهند، بنابرین امیدواریم مشترکان گاز با رعایت کامل اصول ایمنی در استفاده از وسایل گازسوز، زمستان آرام و بدون حادثه ای را پشت سر بگذارند.

Twitter Google+ Facebook
128 views
طراحی سایت : بیتانگار