تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14251

افزایش ۱۴ دلاری قیمت نفت سنگین ایران در ژانویه ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل

جدیدترین گزارش اوپک نشان داد نفت ایران در ماه ژانویه امسال مطابق با دی ماه ۹۶ بشکه‌ای ۶۵٫۸۵ دلار فروخته شد که نسبت به ژانویه ۲۰۱۷ با افزایش ۱۳٫۹۵ دلاری مواجه شده است.

به گزارش فارس، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶) با ۴ دلار و ۹۸ سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن ۶۵٫۸۵ دلار معامله شده است.

بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه دسامبر ۶۰٫۸۷ دلار به فروش رسیده بود.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، قیمت تمامی انواع نفت‌های اوپک در این ماه افزایش یافته است که بیشترین افزایش به نفت نیجریه تعلق دارد. اما نفت نیجریه با ۶۹٫۹۳ دلار در هر بشکه گران‌ترین نفت این سازمان بوده است.

متوسط قیمت نفت ایران در ژانویه ۲۰۱۷ برابر با ۵۱٫۹۰ دلار به ازای هر بشکه بوده است. به این ترتیب نفت ایران در ژانویه امسال نسبت به پارسال ۱۳٫۹۵ دلار افزایش یافته است.

سبد نفتی اوپک نیز در این ماه افزایش ۴٫۷۹ دلاری داشته و بشکه‌ای ۶۶٫۸۵ دلار فروخته شده است. متوسط قیمت نفت عربستان نیز با ۴ دلار و ۹۲ سنت افزایش ۶۷٫۴۲ دلار در هر بشکه فروخته شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به طور متوسط در این ماه ۶۹٫۱۳ دلار به فروش رفته است که افزایش ۴٫۹۹ دلاری نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۵٫۷۶ دلار افزایش ۶۳٫۷۰ دلار معامله شده است.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

Twitter Google+ Facebook
139 views
طراحی سایت : بیتانگار