تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13756

افزایش سهم سازندگان داخلی در آزادگان/هیچ نشتی نداریم

مجری طرح توسعه آزادگان جنوبی از تلاش ها برای افزایش سهم سازندگان داخلی در پروژه های ملی خبر می دهد و می گوید: «در حال بسترسازی های لازم برای این افزایش سهم هستیم.»

تورج دهقانی، مجری طرح توسعه آزادگان جنوبی در گفتگو با انرژی امروز در خصوص میزان استفاده کم از سازندگان داخلی بخصوص سازندگان بومی خوزستان در پروژه ها گفت: در تلاشیم که از سازندگان داخلی، بخصوص بومی ها در پروژه ها استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد، شاید در گذشته بخشی از تجهیزات از خارج از کشور تامین می شد، اما در حال حاضر این تجهیزات را سازندگان خوزستانی تامین می کنند.

دهقانی با بیان اینکه اگر هم موردی است، شاید به این دلیل باشد که یک سری از تجهیزات آنها متناسب با نیاز ما نیست، گفت: یا در برخی موارد، زمان تحویل متناسب نباشد و موارد دیگر در این امر دخیل باشند.

مجری طرح توسعه آزداگان جنوبی تصریح کرد، البته ما مستقیم کالا را خریداری نمی کنیم، بلکه پیمانکار آن را می خرد. در واقع ما با پیمانکار قرار ساخت می گذاریم و به تهیه کالا و … کاری نداریم.

وی تاکید کرد، البته طبیعتا اولویت ما تامین نیازهایمان از کالاها و تجهیزات ساخت داخل است.

دهقانی تصریح کرد، در حال حاضر بسترسازی های لازم برای سهم خواهی بیشتر در حال انجام است.

مجری طرح توسعه آزادگان جنوبی تاکید کرد، ما قانون استفاده از ساخت و تجیهزات داخل، را رعایت می کنیم و حداقل بیش از نیمی از تجهیزاتی که در پروژه ها استفاده می شود، ایرانی است. اما امید و تلاش ما این است که این سهم بیشتر از آنچه قانون گفته؛ شود.
آلودگی محیط زیستی نداریم

دهقانی در خصوص فرسودگی تجهیزات نیز خاطرنشان کرد، هر تجهیزاتی به مرور زمان مورد استفاده قرار می گیرد و فرسود می شود، در نتیجه یا باید تعمیر و نگهداری شود یا بعد از گذشت یک مقطعی، نوسازی و جایگزین شود.

وی خاطر نشان کرد، از این رو توجه به این نکته نه تنها در پروژه آزادگان بلکه در کل پروژه های در حال بهره برداری وزارت نفت وجود دارد و طرح های ویژه ای برای این موضوع تعریف می شود.

مجری طرح توسعه آزادگان جنوبی در پاسخ به سوال خبرنگار «انرژ ی امروز» در خصوص برخی شایعات در مورد تجهیزات سرچاهی میدان آزدگان که باعث نشت و در نتیجه آلودگی محیط زیستی می شوند؛ گفت،این تجهیزات همه نو هستند و اصلا اینگونه نیست و هیچ نشتی نداریم.

Twitter Google+ Facebook
160 views
طراحی سایت : بیتانگار