تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14196

افزایش بهای نفت و طلا در بازار‌های جهانی

تقویت ارزش سهام بازار بورس باعث افزایش قیمت نفت شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، به دنبال تقویت ارزش سهام بازار بورس نیویورک و ثبات در ارزش سهام آسیایی، بهای نفت امروز (دوشنبه) با یک درصد افزایش همراه بود و توانست اندکی از ضررهای هفته گذشته را جبران کند.

بر این اساس، بهای نفت خام برنت با ۶۳ سنت افزایش (معادل ۱ درصد)، به ۶۳ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت (نفت شاخص آمریکا) با ۶۳ سنت افزایش (معادل ۱٫۱ درصد)، ۵۹ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه معامله شد.

در پی سقوط ارزش سهام بازار بورس نیویورک در هفته گذشته، بهای نفت با کاهش شدیدی همراه بود. این در حالی است که ارزش سهام نیویورک روز جمعه اندکی تقویت شد و سهام آسیایی هم امروز با ثبات همراه بود.

اما بازار همچنان با افزایش سطح تولیدات نفتی آمریکا مواجه است. فعالیت های حفاری آمریکا هم اکنون به بالای ۱۰ میلیون بشکه در روز رسیده است. شرکت نفت و گاز آمریکایی بیکر هیوز روز جمعه اعلام کرد: شرکت های انرژی آمریکایی در هفته گذشته ۲۶ سکو به تعداد سکوهای حفاری خود افزوده اند و تعداد کل آنها را به ۷۹۱ سکو رسانده اند. این بالاترین سطح از آوریل ۲۰۱۵ محسوب می شود.

افزایش فعالیت های حفاری آمریکا تا حدودی تلاش کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را بی‌نتیجه کرده است. کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پیشتر موافقت کردند توافق کاهش روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه نفت را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید کنند. این توافق از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز شده است.

به دنبال کاهش ارزش دلار آمریکا، بهای طلا هم امروز با افزایش همراه بود. بهای هر اونس طلا با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۳۲۳٫۶۸ دلار رسید. ارزش دلار آمریکا هم در مقابل سبد دیگر ارزهای جهانی با ۰٫۳۴ درصد کاهش همراه بود.

Twitter Google+ Facebook
135 views
طراحی سایت : بیتانگار