تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 14146

افت ۱۱ درصدی قیمت نفت در سال ۲۰۱۸

نفت خام آمریکا و نفت برنت، هر دو نسبت به بالاترین قیمت که در ماه ژانویه رقم خورد، بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت و نفت برنت به ۶۲ و نفت خام آمریکا به ۵۹ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز جمعه، آخرین روز کاری بازارهای جهانی بیش از ۳ درصد کاهش یافت و قیمت نفت آمریکا با نگرانی مجدد در مورد افزایش عرضه نفت، برای نخستین بار از ماه دسامبر به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه رسید.

نفت خام آمریکا و نفت برنت، هر دو نسبت به بالاترین قیمت که در ماه ژانویه رقم خورد، بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت. نفت برنت طی هفته گذشته ۹ درصد و نفت خام آمریکا ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست دادند که شدیدترین کاهش هفتگی از ماه ژانویه ۲۰۱۶ به شمار می‌رود.

انتشار آمارهای قوی‌تر از انتظار در مورد عرضه نفت و همچنین افزایش غیرمنتظره انتقال نفت از خط لوله دریای شمال فورتیز که فعالیتش در ابتدای هفته گذشته متوقف شده بود، از عواملی بود که قیمت نفت را کاهش داد.

بحران در بازار بورس وال‌استریت نیز بر قیمت نفت فشار وارد کرد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲٫۰۲ دلار کاهش ۶۲٫۷۹ دلار فروخته شد؛ این قیمت کمترین میزان از ۱۳ دسامبر تاکنون به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۵۹ دلار کاهش ۵۹٫۲۰ دلار معامله شد.

جیم ریتربوش، تحلیلگر بازار گفت: «هرگز یک عامل، این چنین بازار را درهم نمی‌کوبد. چندین عوامل موثر بودند.»

بیکر هیوز، بزرگ‌ترین شرکت خدمات نفتی جهان اعلام کرد دکل‌های ساحلی آمریکا ۲۶ دکل افزایش یافته و به ۷۹۱ دکل رسیده است که بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۱۵ و بزرگ‌ترین افزایش هفتگی در یک سال گذشته به شمار می‌رود.

بازار از ناحیه بازارهای ضعیف بورس نیز تحت فشار قرار گرفت. نفت رابطه معکوس با دلار دارد که ضعف بازارهای بورس آن را تقویت کرده است.

منابع تجاری نیز از افزایش سریع‌تر از انتظار حجم نفت انتقالی از خط لوله فورتیز خبر دادند.

گن مک‌گیلیان، تحلیلگر بازار گفت رسیدن این خط لوله به وضعیت کامل بهره‌برداری در آخر هفته، نگرانی در مورد فزونی عرضه را شدت داده است.

وی افزود: «دیدگاه بازگشت دوباره این خط لوله به فعالیت عادی، با انتشار آمار افزایش تولید نفت آمریکا همزمان شد و این دیدگاه را تقویت کرد که تولید نفت آمریکا می‌تواند تلاش اوپک برای کاهش عرضه را خنثی کند.»

Twitter Google+ Facebook
159 views
طراحی سایت : بیتانگار