تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 13903

ادامه روند افزایش بهای نفت در بازار آسیا

افزایش بهای نفت در بازار آسیا روز جمعه به سبب پایبندی اوپک و شرکای این سازمان به توافقنامه کاهش سطح تولید، ادامه یافت.

به گزارش عصرنفت به نقل از خبرگزاری فرانسه، افزایش بهای نفت روز جمعه تحت تأثیر پایبندی اوپک و شرکایش به توافقنامه کاهش سطح تولید در بازار آسیا ادامه یافت.

در معاملات الکترونیک بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت یا نفت خام پایه آمریکا) برای تحویل در ماه مارس با ۲۹ سنت افزایش، ۶۶ دلار و ۹ سنت معامله شد. بهای هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه آوریل نیز ۲۰ سنت افزایش یافت و به ۶۹ دلار و ۸۵ سنت رسید.

گرگ مک‌کنا از آکسی تریدر اعلام کرد: «بهای نفت پس از مطالعه‌ای که پایبندی اعضای اوپک و شرکایش را به کاهش تولید نشان داد، رو به افزایش گذاشته است». وی افزود: «پایبندی کشورهای تولید کننده به کاهش تولید خود این احساس را تقویت کرد که آنها می خواهند از قیمت‌ها حمایت کنند».

سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و ۱۰ تولید کننده دیگر از جمله روسیه از یک سال پیش تلاش‌هایی را برای محدود کردن تولید به منظور کاستن از مازاد تولید و حمایت از قیمت‌ها انجام می دهند. با این حال، تحلیلگران درباره تأثیر غیرسازنده افزایش تولید آمریکا که ماه نوامبر برای نخستین بار از سال‌های ۱۹۷۰ از مرز ۱۰ میلیون بشکه در روز گذشت، هشدار می دهند. مک کنا خاطر نشان کرد: «بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند به علت افزایش تولید نفت شیل آمریکا، قیمت نمی تواند بالای ۷۰ دلار در هر بشکه بماند».

Twitter Google+ Facebook
130 views
طراحی سایت : بیتانگار