تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13305

تفاوت هزینه تولید در دریا چند برابر خشکی است؟

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران بر ضرورت توجه به مدیریت دارایی‎های فیزیکی تاکید کرد و گفت: این موضوع به ویژه در تاسیسات دریایی که به مراتب دارایی‎های گران‌تری نسبت به خشکی دارد، اهمیتی دوچندان می‎یابد.

به گزارش انرژی امروز، حمید بورد دیروز سه‌شنبه، ۲۶ دی‌ماهدر دومین نشست کمیته علمی نخستین همایش مدیریت یکپارچگی در صنعت نفت و گاز فراساحل که به میزبانی شرکت نفت فلات قاره ایران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: کمیته تخصصی مدیریت دارایی‎های فیزیکی پارسال در این شرکت ایجاد شد و امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بتوانیم در این زمینه در شرکت‌های نفتی دولتی پیشگام باشیم.

وی گفت: دارایی‌های موجود در صنعت نفت دریایی شامل سکوها و تاسیسات نفتی به مراتب گران‌تر از خشکی است و به دنبال آن هزینه تولید در دریا نیز حداقل پنج برابر هزینه‌ها در خشکی می‌شود.

بورد با بیان این‌که مدیریت دارایی‌های فیزیکی بحث تازه‌ای در دنیاست و شاید در کشور ما هم پیشینه آن به یک دهه نرسد، گفت: با توجه به ارزشمند بودن دارایی‌های موجود در شرکت ملی نفت، مدیریت آنها بسیار مهم و حیاتی است.

به گفته وی، صنعت نفت با دراختیار داشتن دارایی‌هایی مانند ماشین‌آلات دوار، مخازن، توربین‌ها و …، صنعتی بسیار گران است، به‌طوری که تنها ۱۲۴ دستگاه توربین در شرکت نفت فلات قاره، بیش از ۳۰۰ دستگاه توربین در مناطق نفتخیز و به طور کلی بیش از هزار دستگاه توربین در سطح صنعت نفت وجود دارد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران افزود: شرکت‌های تابع شرکت ملی نفت همچنین از نظر املاک و ساختمان نیز دارایی‌های بسیار زیادی دارند که باید به آنها دقت بیشتری شود.

بورد با بیان این‎که متاسفانه در بیش از ۱۰۸ سال سپری شده از عمر صنعت نفت در ایران، دارایی‌های آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: این موضوع به ویژه در بخش‏‌هایی مانند حریم خطوط لوله حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: همایش‌هایی که با موضوع مدیریت دارایی‎های فیزیکی برگزار می‎شود، باید دارای خروجی مشخص باشد.

Twitter Google+ Facebook
99 views
طراحی سایت : بیتانگار