تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13302

نه توزیع قبض گاز داشتیم و نه قرائت کنتور

بیست و یکم آبان ماه بود که زلزله ای به بزرگی، ۷.۳ ریشتر کرمانشاه را لرزاند و شهرستان های ثلاث بابا جانی و سرپل ذهاب در این حادثه خسارات زیادی دیدند.خساراتی که هنوز بعد از گذشت ۲ ماه از آن، پا برجا است.

رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه، در گفتگو با خبرنگار انرژی امروز در خصوص وضعیت توزیع قبوض گاز در این دو شهرستان خاطر نشان کرد:از آنجایی که زلزله این دو شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است، در این دو شهرستان قرائت کنتور و توزیع قبوض گاز نداشته ایم و تا اطلاع ثانوی نخواهیم داشت.

امیر مرادی با بیان اینکه «دقیقا مشخص نیست این روند تا چه زمانی ادامه یابد»، گفت: باید شرایط زلزله زدگان به حالت عادی برگردد.

مردادی همچنین اظهار داشت: با مسئولین ذی ربط در شرکت ملی گاز ایران نیز مکاتباتی در این خصوص صورت گرفته است تا با توجه به شرایط موجود در مناطق زلزله زده تعیین تکلیف شود و در صورت امکان با بخشودگی موافقت شود.
از مشترکان زلزله‌زده پول برق گرفته نمی‌شود

این در حالی است که محمودرضا حقی‌فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در گفتگو با ایسنا گفته است: برای مشترکانی که به طور مستقیم تحت تاثیر زلزله قرار داشتند و خانه‌هایشان آسیب دیده، هیچ گونه قرائت کنتور صورت نگرفته و قرار نیست از این مناطق هزینه‌ای دریافت شود.

وی خاطر نشان کرد: در واقع به دلیل وجود تخریب‌ها کنتوری برای قرائت وجود ندارد.
برای مشترکین ساکن درمنازل، قبض برق صادر می شود

حقی فا با اشاره به برخی مناطق همچون گیلانغرب که اخیرا برای آنها قبض صادر شده است، گفت: به طور مثال این منطقه با زلزله فاصله زیادی داشته و تاثیر چندانی از زلزله کرمانشاه نگرفته است؛ لذا در این مناطق قرائت کنتور صورت می‌گیرد، چراکه تمام مشترکان در خانه‌های خود ساکن هستند.

به گفته معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، دوره قرائت کنتورها در این مناطق قبل از وقوع زلزله انجام شده است لذا جای هیچ گونه اعتراضی از سوی این مشترکان وجود ندارد، چراکه که اگر مشترکی تاثیر مستقیم از زلزله گرفته بود قطعا هیچ گونه قرائتی برای آن لحاظ نمی‌شد.

حقی‌فام در خصوص دریافت هزینه از مناطق زلزله‌زده نیز اظهار کرد: در واقع برقی که به چادرها و کانکس‌ها داده می‌شود، توسط یک کنتور مادر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و میزان مصرف برق را به استانداری اطلاع می‌دهیم تا از منابع استانی بتوان برای تامین هزینه‌های برق کمک گرفت و اگر استانداری نتوانست این هزینه را متقبل شود، وزارت نیرو این مبالغ را تامین خواهد کرد.

Twitter Google+ Facebook
188 views
طراحی سایت : بیتانگار