تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13264

نفت، بالای ۷۰ دلار باقی ماند

قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش حدود ۷۰ دلار در بالاترین رقم نسبت به ۳ سال گذشته، باقی ماند.
به گزارش فرتاک نیوز،قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش قیمت در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند. کاهش تولیدهای اوپک و روسیه و تقاضای قوی ناشی از رشد مناسب اقتصاد جهانی موجب شده تا قیمت نفت بالا برود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۵ سنت، معادل ۰.۳۶ درصد کاهش به ۷۰ دلار و یک سنت رسید. اما تجار گفتند،نفت برنت به طور کلی در این سطح قیمت از حمایت کافی برخوردار است.

قیمت نفت برنت روز دوشنبه به ۷۰ دلار و ۳۷ سنت رسید که بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با با ۲۰ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید. نفت خام امریکا در معاملات اولیه دیروز تا رقم ۶۴ دلار و ۸۹ سنت بالا رفت که بالاترین قیمت از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون بود.

بانک آمریکا مریل لینچ در یادداشتی نوشت: ما موازنه های عرضه و تقاضایمان را در واکنش به متوازن شدن سریعتر از حد انتظار بازار جهانی نفت به روز کرده ایم. اکنون پیش بینی ما این است که در سال ۲۰۱۸ بازار نفت روزانه ۴۳۰ هزار بشکه کمبود عرضه داشته باشد، در حالی که این رقم قبلا ۱۰۰ هزار بشکه پیش بینی شده بود. بنابراین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۱۸ میلادی به طور متوسط ۶۴ دلار خواهد بود، در حالی که پیش بینی قبلی ۵۶ دلار بود. همچنین پیش بینی می شود قیمت نفت خام آمریکا در سال جاری به ۶۰ دلار برسد در حالی که این رقم در پیش بینی قبلی ۵۲ دلار بود.

اوپک و روسیه، در تلاش برای کاهش ذخایر جهانی نفت و افزایش قیمت ها سال گذشته اقدام به اجرای توافق کاهش تولید کردند. این کاهش ها قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸ ادامه داشته باشد.

این کاهش عرضه با رشد قوی تقاضا برای نفت همزمان شده و موجب رشد تقریبا ۱۵ درصدی قیمت نفت نسبت به اوایل ماه دسامبر گشته است.

Twitter Google+ Facebook
142 views
طراحی سایت : بیتانگار