تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13286

فروش ۴۰ میلیارد دلار نفت در سال ۹۶ از دستاوردهای برجام است

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امورخارجه با بیان این‌که نباید دائم بگوییم دستاورد ما از برجام هیچ بوده است، گفت: ما همین امسال ۴۰ میلیارد دلار نفت فروختیم که همه پول آن نیز از طریق بانک به حساب بانک مرکزی وارد شده و بسیار شفاف و روشن است.

به گزارش عصر نفت به نقل از ایرنا، عباس عراقچی، شامگاه سه‌شنبه (۲۶ دی‌ماه) در دوازدهمین همایش اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: موانعی که برجام قرار بود بردارد، کاملا برداشته شده و حتی یک مثال هم وجود ندارد که برجام قرار بوده است تحریم یا مانعی را بردارد و برطرف نشده باشد.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امورخارجه به برخی دستاوردهای برجام اشاره کرد و افزود: امروز ایران نفت خود را می‌فروشد، محصولات پتروشیمی را صادر می‌کند، دنیا با ما کار می‌کند، تحریم‌های اصلی بانکی برداشته شده، هواپیمای خود را می‌خریم و آنچنان ثبات سیاسی داریم که بیش از ۷۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند، این موارد است که آمریکایی‌ها را عصبانی کرده است و می‌خواهند به هر قیمتی جلو برجام را بگیرند.

عراقچی با اشاره به وعده چهار ماهه ترامپ برای اظهارنظر دوباره در زمینه برجام عنوان کرد: این چهار ماه بسیار سرنوشت‌ساز است و ما باید در این مدت همکاری و هماهنگی‌های اقتصادی خود را با کشورهای اروپایی، شرق آسیا و شریکان اقتصادی و تجاری خود بیشتر و بیشتر کنیم، زیرا این مسئله ستون و پایه‌های برجام را محکم‌تر می‌کند.

معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امورخارجه با بیان این‌که از ابتدای بهمن ماه، معاون اقتصادی وزارت خارجه آغاز به‌کار می‌کند، گفت: این معاونت مسئولیت همه روابط اقتصادی ما با دنیای خارج را برعهده دارد و همسو با اقتصاد مقاومتی، تلاش خواهد کرد صادرات غیرنفتی و فرآورده‌های مرتبط با نفت را افزایش دهد.

وی برخی انتظارها از وزارت امورخارجه را غیرمنطقی دانست و افزود: گرچه برخی انتظار دارند وزارت امورخارجه کشتی آتش گرفته را خاموش کند و در همه موارد این وزارت امورخارجه است که باید کتک بخورد، اما اگر بخش خصوصی از وزارت خارجه انتظارهای منطقی داشته باشد ما برای خود تعهد ایجاد کرده‌ایم تا به اقتصاد کشور کمک کنیم.

Twitter Google+ Facebook
128 views
طراحی سایت : بیتانگار