تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13438

راهبرد کمیسیون اروپا برای مبارزه با آلودگی پتروشیمی

کمیسیون اروپا اعلام کرد: استراتژی جدید در کنار توجه به رشد و نوآوری به دنبال حفاظت جدی تر از محیط زیست قاره سبز است.

به گزارش انرژی امروز، کمیسیون اروپا (EC) روز سه شنبه ۲۶ دی ماه از اتخاذ رویکردی سراسری در تمام اتحادیه اروپا با تمرکز بر مبارزه با آلودگی ناشی از تولید محصولات پلاستیکی و حرکت به سوی اقتصادی دورانی (Circular Economy) خبر داد.

راهبرد یادشده در نظر دارد تمامی بسته بندی های پلاستیکی تولیدی در اتحادیه اروپا را تا سال ۲۰۳۰ میلادی تجدیدپذیر (recyclable) کند. از طرفی قرار است تولید پلاستیک های یکبار مصرف (single-use plastics) به میزان چشمگیری کاهش یابد. همچنین مصرف میکروپلاستیک ها تحت استراتژی جدید محدود می شود.

بر اساس این گزارش ، کمیسیون اروپا همچنین اعلام کرد: در حال حاضر تنها کمتر از ۳۰ درصد از ۲۵ میلیون تن ضایعات پلاستیکی تولیدی در اتحادیه اروپا برای بازیابی جمع آوری می شود.

با هدف حفاظت از محیط زیست، استراتژی جدید اتحادیه اروپا تغییراتی مهمی را در محصولات پلاستیکی از مرحله طراحی و تولید (design and production phase) تا پس از مصرف مشتری (post-consumer) و عمر مراحل بازیابی شده محصولات پلاستیکی (recycled stages of plastic products’ lifespan) برای حرکت به سوی اقتصادی دورانی اعمال می کند.

این استراتژی علاوه بر این که سودآوری فرآیند بازیابی را افزایش می دهد؛ قابلیت بازیابی و تقاضا برای پلاستیک های بازیابی شده را بهبود می بخشد. همچنین قرار است با ایجاد یک سیستم استاندارد، فرآیند جمع آوری و ذخیره سازی محصولات پلاستیکی سازماندهی بهتری پیدا کند.

Twitter Google+ Facebook
162 views
طراحی سایت : بیتانگار