تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13410

جذب سرمایه برای توسعه میدان‌های مشترک اولویت‌ صنعت نفت است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق سرمایه به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک، اولویت صنعت نفت است.

حسین امیری خامکانی در این زمینه به شانا گفت: در دوران تحریم‌ها، دولت یازدهم با توجه به محدودیت منابع و جذب سرمایه خارجی، اولویت‌بندی‌هایی را در میدان‌های مشترک پارس جنوبی و غرب کارون انجام داد که خوشبختانه نتیجه‌بخش بود.

وی با اشاره به این‌که برداشت نفت از میدان‌های مشترک از اولویت‌های وزارت نفت است، افزود: در شرایط کنونی حتی می‌توان با کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌ به صورت مشترک با هدف توسعه میدان‌های مشترک مذاکره کرد.

امیری خامکانی با اشاره به این‌که منابع کشور در بحث اکتشاف و استخراج نفت باید ابتدا در میدان‌های مشترک هزینه شود، تصریح کرد: دولت با توجه به محدودیت‎ در منابع، باید ابتدا در میدان‌های نفتی مشترک جذب سرمایه کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که تزریق سرمایه به طرح‌های توسعه میدان‌های مشترک اولویت صنعت نفت است، عنوان کرد: برای دستیابی به اهداف بالادست صنعت نفت در برنامه ششم توسعه، به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه نیاز داریم و رشد ۹ درصدی صنعت نفت در پایان برنامه نیز باید با احتساب جذب این مقدار سرمایه هدف‌گذاری شود.

Twitter Google+ Facebook
171 views
طراحی سایت : بیتانگار