تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 13130

تنش در خاورمیانه می‌تواند قیمت نفت را به ۸۰ دلار برساند

یک مؤسسه مالی ژاپنی پیش بینی کرد که جنگ در خاورمیانه می‌تواند قیمت نفت را در سال ۲۰۱۸ میلادی به حدود ۸۰ دلار برای هر بشکه برساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر نفت به نقل از بیزینس اینسایدر، مؤسسه ژاپنی نمورا اعلام کرد تشدید تنش‌ها در منطقه خاورمیانه می‌تواند قیمت نفت را در سال آینده میلادی بالا ببرد.

طبق اعلام نمورا، تنش‌های اخیر در خاورمیانه در آغاز پر سر و صدا بوده‌اند، اما به تدریج از شدت آنها کاسته شده است. برای نمونه، می‌توان به تنش‌های مربوط به قطر و یمن اشاره کرد.

این مؤسسه اعلام کرد اگرچه ادامه این الگوی تنش در سال آینده میلادی احتمال کمی دارد، به هر حال تشدید تنش‌ها می‌تواند ثبات منطقه‌ای را تهدید کند و قیمت نفت را افزایش دهد.

طبق برآورد نمورا، جدا از کشورهایی که به طور مستقیم در تنش‌ها درگیر باشند، کشورهایی همچون روسیه، کلمبیا، مالزی و برزیل، بیشترین سود را از جهش قیمت نفت خواهند برد و کشورهایی همچون چین، هند، اندونزی، تایلند، آفریقای جنوبی و ترکیه، بیشترین آسیب‌ها را متحمل خواهند شد.

توانایی نیروهای یمنی برای شلیک موشک به عمق عربستان، احتمال جنگ داخلی در لبنان و افزایش تنش‌ها در فلسطین به دلیل تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس، از جمله زمینه‌های تنش‌زا در خاورمیانه به شمار می‌آیند.

Twitter Google+ Facebook
299 views
طراحی سایت : بیتانگار