تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ کد خبر : 13092

سرمایه گذاری در صنعت نفت شیل آمریکا در حال افزایش است

تامین کنندگان مالی در حال تزریق سرمایه به بخش نفت شیل آمریکا هستند و مسیر را برای تداوم روند رو به رشد تولید نفت آمریکا تا اواسط دهه آینده هموار نموده اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی عصرنفت به  نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی برآورد کرده که تا سال ۲۰۲۵ میلادی، حدود ۸۰ درصد از رشد تولید نفت جهان از جانب آمریکا خواهد بود. بخشی از این افزایش سریع تولید نفت در این کشور به دسترسی آسان به سرمایه بر می گردد.

افزایش تولید نفت امریکا در حال تضعیف تلاش های واپک برای برقراری توازن در بازار نفت و افزایش قیمت هاست و این سازمان را ناگزیر ساخته تا توافق کاهش تولید را تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید نماید.

بر اساس مصاحبه های انجام شده با تامین کنندگان مالی، مشاوران و مدیران شرکت ها، صندوق های اتکایی و شرکت های سرمایه گذاری اهرم های مالی جدید و سنتی مورد نیاز را در اختیار تولید کنندگان قرار داده اند تا روند فعالیت سکوهای حفاری شیل را تداوم بخشند. به رغم افزایش فشارها از ناحیه سرمایه گذاران بر شرکت های حفاری برای در اولویت قرار دادن افزایش حاشیه سود نسبت به توسعه تولید، هر روز منابع مالی بیشتری به صنعت نفت شیل تزریق می شود.

بر اساس پیش بینی آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت شیل آمریکا که اکنون حدود ۶٫۱۷ میلیون بشکه در روز است، در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۵ شاهد افزایش ۸ میلیون بشکه ای خواهد بود. این افزایش موجب خواهد شد که مجموع صادرات بزرگترین تولید کننده نفت جهان از مجموع وارداتش پیشی بگیرد. هم اکنون میزان صادرات گاز طبیعی آمریکا از میزان واردات این کشور پیشی گرفته است.

بر اساس اعلام موسسه اطلاعاتی پرکین، در طی ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی، شرکت های سرمایه گذاری خصوصوی، ۲۰٫۲۶ میلیارد دلار در قراردادهای انرژی تزریق کرده اند که ۳۶ درصد بیشتر از کل سال گذشته است. همچنین بر اساس آمارهای موسسه تامسون رویترز، امسال شرکت های نفت و گاز از طریق عرضه اولیه سهام خود در بورس آمریکا ۲٫۹۳ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۶، ۱٫۵۲ میلیارد دلار بود.

Twitter Google+ Facebook
422 views
طراحی سایت : بیتانگار