تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۶ کد خبر : 13049

نقش آسیای جنوب شرقی در بازارهای انرژی جهانی

اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی  (csis)در گزارشی می نویسد: تولید نفت توسط منطقه آسیای جنوب شرقی به تدریج در حال کاهش است و این موضوع باعث شده این کشورها به صورت فزاینده ای به واردات وابسته شوند.

اندونزی، مالزی، ویتنام و تایلند بزرگترین کشورهای تولید کننده نفت در آسیای جنوب شرقی هستند و همه این کشورها به تدریج با کاهش تولید نفت از میادین نفتی مواجه هستند. در همان زمان نیز انتظار می رود مصرف نفت افزایش یابد. در حال حاضر هر ۴ کشور از وارد کنندگان نفت به شمار می آیند  و وابستگی این کشورها به واردات با افزایش تقاضا برای نفت به صورت ثابتی افزایش می یابد.

ویتنام، اندونزی و مالزی در میان کشورهای جنوب شرق آسیا بیشترین ذخایر نفتی را دارند اما این دخایر نفتی در مقیاس جهانی چشمگیر نبوده و تنها یک درصد از کل ذخایر نفت جهان را شامل می شود. بهره برداری از این منابع می تواند به افزایش تولید و تامین نیاز داخلی فزاینده این کشورها برای نفت را پاسخ دهد اما کشف منابع جدید در سال های اخیر کاهش داشته که این موضوع یکی به دلیل کاهش قیمت نفت و دیگری به دلیل عدم جذابیت پیشنهاداتی که به شرکت های اکتشافی داده می شود، است. بیشترین پتانسیل برای افزایش تولید در جنوب شرق آسیا در حوزه های فراساحلی به خصوص در اندونزی و مالزی است که به نظر می رسد همچنان سرشار از منابع هیدروکربنی باشد.

پروژه های آب های عمیق با توجه به قیمت های کنونی نفت اقتصادی نبوده اگر چه موانع نقش بیشتری در عدم انجام اکتشافات جدید و تولید نفت از مناطق فراساحلی است.

تولید نفت آمریکا طی سال های اخیر به سرعت افزایش یافته و در کاهش قیمت نفت طی ۲ سال اخیر نقش داشته است. قیمت نفت خام دبی در مارس ۲۰۱۴ حدود ۱۰۴ دلار برای هر بشکه بود اما این قیمت در مارس ۲۰۱۷ تنها ۵۱ دلار در هر بشکه بوده است. با وجود توافق سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر اعضای کشورهای غیر عضو اوپک برای کاهش تولید نفت، اما این تصمیم فقط تاثیر موقتی بر افزایش قیمت نفت داشته است.

Twitter Google+ Facebook
238 views
طراحی سایت : بیتانگار