تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۲ فروردین ۱۳۹۶ کد خبر : 12932

گزارش ریسک‌های جهانی ۲۰۱۷

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع عصر نفت، مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی می نویسد: برای بیش از یک دهه است که گزارش ریسک های جهانی بر روی توجه به تکامل ریسک های جهانی و ارتباطات عمیق میان آنها تمرکز داشته است. این گزارش همچنین بر گرایش های طولانی مدت نظیر بی عدالتی و قطب های سیاسی و اجتماعی تمرکز دارد.

این گرایش ها در سال ۲۰۱۶ با تمرکز شدیدی مواجه شده است.

یکی از ورودی های تحلیل گزارش ریسک های جهانی، تحقیق درک ریسک های جهانی بوده که چشم اندازهای متنوعی را از گروه های سنی، کشورها و بخش های مختلف گرد هم آورده است. یافته های امسال توصیه هایی است که جهان امروزی با ۵ چالش کلیدی با آن مواجه است. تغییرات سریع در  گرایش ها باعث شده که بسیاری از رای دهندگان احساس کنند که در کشورهایشان نادیده گرفته شده اند. نتیجه اختلافات فرهنگی در واقع انسجام سیاسی و فرهنگی را می آزماید و در صورتی که حل نشود می تواند خطراتی را نیز به همراه داشته باشد.

اگر چه سیاست های ضد استقرار، تمایل دارد تا جهانی سازی را مقصر چشم انداز خراب شدن بازار کار داخلی نشان دهد اما  شواهد نشان می دهد که مدیریت تغییرات فناوری مهمترین چالشی است که بازار کار با آن مواجه است.

در همین حال، نوآوری به صورت تاریخی انواع جدیدی از شغل ها را ایجاد می کند و در همان حال نیز انواع قدیمی را نیز نابود می کند. این موضوع هیچ تطابقی ندارد که چالش های انسجام اجتماعی و مشروعیت سیاستمداران  با فاز مخرب تغییرات فناوری تطابق داشته باشد.

طی دهه گذشته، خوشه خطرات زیست محیطی و رویدادهای آب و هوایی و همچنین بحران آب به عنوان خطرات مرکزی ظاهر شده اند که به صورت قدرتمندی با دیگر خطرات همراه شده اند. امسال نگرانی های آب و هوایی بیش از پیش مهم شده است.

این گزارش از ۳ بخش ویک بخش پایانی نتیجه گیری تشکیل شده است. بخش نخست به ریسک های جهانی در سال ۲۰۱۷ اشاره دارد و در بخش دوم به چالش های سیاسی و اقتصادی پرداخته شده است. بخش سوم نیز موضوع فناوری های در حال ظهور را مورد بررسی قرار داده است و در پایان بخش نتیجه گیری ارائه می شود.

Twitter Google+ Facebook
457 views
طراحی سایت : بیتانگار