تبلیغات
دیدنی ها
آخرین اخبار پربازدید ها مهمترین ها
نرخ سکه و ارز
Windows 10 Home Key online Buy Windows 10 Home CD KEY Compare Prices. Activate the CD Key on the publisher website to download Windows 10 Home. Save money Windows 8.1 professional Key cheap Office Professional Plus 2013 Key Office Professional Plus 2010 Key http://www.productkeysale.com
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ کد خبر : 11150

کمیته ملی استاندارد نفت و گاز تشکیل شود

 • پایگاه خبری تحلیلی عصر نفت: معاون وزیر نفت، خواستار تشکیل کمیته ملی استاندارد نفت و گاز با هدف بومی سازی برخی استانداردهای بین المللی مورد نیاز صنعت نفت و رسمیت بخشیدن به این استانداردها شد.
 • محمدرضا مقدم، معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری و معاون امور مهندسی وزارت نفت، روز شنبه (١۵ اسفندماه) در نشست مشترک با نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، بر لزوم تشکیل کمیته ملی استاندارد نفت و گاز تاکید کرد و گفت: بومی سازی استانداردهای بین المللی مورد نیاز صنعت نفت که پیشتر در تفاهمنامه میان دو مجموعه مدنظر واقع شده بود، باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

  وی یادآور شد: البته در این زمینه باید رقابتی بودن کالاهایی که برای آنها استاندارد تعریف می شود، از جنبه های مختلف مورد تایید قرار گیرد.

  مقدم از آسیب شناسی برخی استانداردها خبر داد و افزود: در وزارت نفت، روی استانداردهای مختلف کار شده و بسترهای مناسبی در این زمینه ایجاد شده است.

  وی با اشاره به برنامه وزارت نفت برای استقرار کامل سامانه الکترونیکی تامین کالای صنعت نفت در شرکتهای اصلی و فرعی زیرمجموعه این وزارتخانه، تصریح کرد: با توجه به اختصاص ۶۵ درصد هزینه های پروژه  های نفتی به تامین کالاها و تجهیزات، این سامانه می تواند نقش بسزایی در ساماندهی فرایند تامین کالا و کاهش هزینه پروژه ها داشته باشد.

  معاون وزیر نفت ادامه داد: وزارت نفت با سازوکاری دقیق و نظام مند در پروژه بومی سازی ١٠ گروه کالای مورد نیاز صنعت نفت، ارزیابی سازندگان را در دستور کار قرار داده است و در فاز بعدی کار، سازندگانی که موفق به اخذ گواهی کیفیت از انجمن نفت شوند، در فهرست سازندگان ممتاز و در اولویت وزارت نفت قرار می گیرند.

 • منبع: شانا
Twitter Google+ Facebook
391 views
طراحی سایت : بیتانگار